Sa oled siin

Arhiiv

 

Muinsuskaitseameti arhiivi põhiülesanne on koguda kultuurimälestiste uurimist, konserveerimist ja restaureerimist käsitlevaid dokumente ning tagada nende kasutatavus ja säilimine.

Meie arhiivi koondub kogu info, mis puudutab objekti või kohta kui mälestist - selle ajalugu, restaureerimist ja alates viimasest ajast arhiveerime ka kaitse alla võtmise dokumentatsiooni. Nii on meie arhiiv väärtuslikuks infoallikaks igale mälestise omanikule, restauraatorile ja muidugi kõigile muinsushuvilistele. Muinsuskaitseameti halduspartnerite poolt kooskõlastatud dokumentidega võimalik tutvuda lepinguparterite juures Tallinnas, Tartus, Narvas.

Arhiivis on mahukas jooniste, fotode ja negatiivide kogu. Fondi suurus 2017. aasta alguse seisuga on ligi 38 000 arhivaali.

Uurimissaal asub aadressil Pikk 2, Tallinn

Uurimissaali saab külastada eelneva kokkuleppe alusel.

Kontakt:  arhiiv@muinsuskaitseamet.ee, 591 966 74.

Uurimissaali tööd reguleerib uurimissaali eeskiri (PDF).

 

  •  

Teavet meie arhiivis leiduvate dokumentide kohta leiad Rahvusarhiivi infosüsteemist AIS  

Muinsuskaitseameti arhivaalide viitekoodid AISis:

  • ERA.T-76 (RAS Eesti Ehitusmälestised 1949-1996)
  • ERA.5025 (Muinsuskaitseamet  alates 1993)
  • ERA.5071 (Vabariiklik Linnaehitus- ja Arhitektuurimälestiste Kaitse Valitsus  1944-1993)

 

Elektroonilised teavikud

Kultuurimälestiste registri vahendusel on võimalik tutvuda meie arhiivi enimkasutatavate ja huvipakkuvamate arhivaalide digitaalsete koopiatega ja digitaalse fotokoguga.

Koostöös Rahvusarhiiviga digiteeriti Muinsuskaitseameti arhiivi fondidest projekti „Eesti fotopärandi digimine (klaas-ja filminegatiivid)“ raames ca 18500 kaadrit nii klaas- kui ka filminegatiive. Kõik projektis digiteeritud negatiivid on kirjeldatud ning veebikoopiatena leitavad Rahvusarhiivi fotoinfosüsteemis FOTIS.

 

Lisainfo:

Kristiin Hanimägi
Arhiivi vanemspetsialist
591 966 74
kristiin.hanimagi@muinsuskaitseamet.ee