Sa oled siin

Eesti muuseumide aastaauhinnad - komisjonide koosseisud

Kogude komisjon

  • Viljar Vissel, esimees, SA Virumaa Muuseumid juhatuse liige
  • Anton Pärn, aseesimees, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja
  • Hedvig Mäe, Rahvusarhiivi Tallinna säilitus- ja kasutusosakonna juhataja
  • Kaarel Antons, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi peavarahoidja
  • Ülli Kont, SA Pärnu Muuseumi koguhoidja 

Ajutiste näituste komisjon

  • Mihkel Karu, esimees, SA Eesti Meremuuseumi püsiekspositsioonide kuraator
  • Kertu Saks, Eesti Rahva Muuseumi direktor
  • Külli Lupkin, Tartu Ülikooli muuseumi kommunikatsiooniosakonna juhataja
  • Kärt Maran, Tohuto OÜ asutaja & disainer

  • Kadri Valner, Jääaja Keskuse tegevjuht
  • Greta Koppel, SA Eesti Kunstimuuseumi kuraator
  • Triin Männik, muuseumiöö kommunikatsioonijuht (Pluk OÜ)

Püsinäituste komisjon

  • Dagmar Ingi, esimees, SA Eesti Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja
  • Tiina Vint, Tartu Ülikooli muuseumi peavarahoidja
  • Kaarle Kannelmäe, 3 + 1 arhitektid juhatuse liige
  • Anton Pärn, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja
  • Agnes Aljas, Eesti Rahva Muuseumi teadussekretär

Kogukonna komisjon

  • Valdo Praust, esimees, Eesti Jalgrattamuuseumi juhatuse liige
  • Mari Niitra, aseesimees, Liivi muuseumi juhataja
  • Liisi Taimre, Rahvusarhiivi turundusjuht (nõunik)
  • Helgi Põllo, SA Hiiumaa Muuseumid teadusdirektor
  • Kai Klandorf, Vabaühenduste Liidu juhataja
  • Krista Lepik, Tartu Ülikooli infoteaduse lektor

Muuseumihariduse komisjon

  • Hellar Lill, esimees, Eesti Sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi direktor
  • Kristi Paatsi, Tallinna Linnamuuseumi Kalamaja muuseumi juhataja
  • Liisi Pabstel, Rahvusarhiivi Tartu kasutusosakonna arhiivipedagoog
  • Reelika Semjonov, Kaitseministeeriumi haridusnõunik
  • Triin Vaaro, Tartu Mänguasjamuuseumi direktor
  • Virve Tuubel, Eesti Rahva Muuseumi metoodik
  • Mare Oja, Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik

  • Jürgen Rakaselg, Haridus- ja Teadusministeeriumi kaasava hariduse valdkonna juht

Teadustöö komisjon

  • Sirje Helme, esimees, SA Eesti Kunstimuuseumi juhatuse liige
  • Priit Pirsko, aseesimees, Rahvusarhiivi riigiarhivaar
  • Kaire Tooming, Muinsuskaitseameti ehituspärandi kaitsekorralduse juht
  • Erki Russow, Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu vanemteadur
  • Kalev Jaago, Rahvusarhiivi Tartu kasutusosakonna arhivaar
  • Krista Sarv, Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor
  • Maarja Vaino, Tallinna Kirjanduskeskuse direktor

Muuseumiarenduse komisjon

  • Inge Laurik-Teder, esimees, SA Virumaa Muuseumid teadusdirektor (KT)
  • Janne Andresoo, Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor
  • Evelin Värk, SA Eesti Vabaõhumuuseumi arendusdirektor
  • Ragnar Siil, Creativity Lab'i juhtivpartner
  • Ülle Puustusmaa, BDA Consulting OÜ partner ja vanemkonsultant