Sa oled siin

Talgud ja loeng arheoloogiamälestisel Karilatsis

Reede, 20.04.2018
10:00
14:00

Teeme Ära kevadiste heakorratalgute fookus on sel aastal kultuuripärandi heakorrastamisel. Pärandipaiga korrastamine oma kodukandis on hea võimalus tähistada Euroopa Kultuuripärandiaastat ja tuua kokku kohalik kogukond!

Põlvamaal puhastatakse Muinsuskaitseameti eestvedamisel võsast arheoloogiamälestis Karilatsis. Pelgupaik Linnamägi on dateeritud II aastatuhandesse (mälestis nr 11029) ja see kujutab endast võrdlemisi järskude nõlvadega kõrgemat küngast soisel alal. Küngas ise on kaetud segametsaga ja sellel asub palju koopataolisi kaevandeid. Pelgupaikadeks olid looduslikult hästi varjatud, enamasti soo- ja rabasaared, mida kasutati ajutise varjupaigana sõdade ajal. Et nende kasutus on olnud ajutine, siis pole üldiselt pole kaitserajatisi neisse tehtud. Seoses väga episoodilise kasutusega on sellistele mälestistele iseloomulik väga nõrk kultuurkiht ja esemeleidude vähesus. 

Talgutel osalemiseks palume võtta kaasa võsalõikamiseks vajalikud töövahendid: oksatangid, mootorsaag või väike kirves ja töökindad. Peale töömurdmist pakume talgusuppi ja Muinsuskaitseameti arheoloogianõunik Martti Veldi räägib piirkonna arheoloogiapärandist. 

Talguplaan:
10.00 -12.30 Talgud
12.30  Lõunasupp Karilatsi rahvamajas
13.00 -14.00 Martti Veldi loeng piirkonna rikkalikust arheoloogiapärandist

Registreerumine ja lisainfo: Viktor Lõhmus, Põlvamaa vaneminspektor, 5124247.