Sa oled siin

Vaata vana akent - Haapsalu

Reede, 24.05.2019 kuni Laupäev, 25.05.2019
14:00
17:00
Jaani 2, Haapsalu

Jaani tn 2 hoovimaja saalis algavad reedel, 24. mail loengud vana akna märkamise, hoidmise ja parandamise teemal kell 14. Järgmisel päeval aga võib osa saada töötoast, kus käed-külge tegevused ette võetakse.

Registreerumine mõlemale päevale käib siitkaudu: https://forms.gle/Q1YpbdfomuWDmA7KA

Vaata ka Facebooki üritust.


Vaata vana akent! 24. mail:


* 14.00-16.00 kogenud restauraator ja Muinsuskaitseameti nõunik Dan Lukas räägib, miks tasub just vana akent korrastada ja kuidas seda arukalt ja õigesti teha.
Käsitletakse eri ajastute aknatüüpe, iseloomulikke detaile, manuseid, puidu kvaliteeti, kuidas hinnata seisukorda, milliseid materjale kasutada, aga ka seda, mis akende juurde kuulub- piirdelauad, karniisid, veelauad ja –plekid.
Väike seljasirutamise ja kohvijoomise paus
* 16.10 - 16.40 Taavi Suitsberg kohalikust aknaid tootvast firmast Parila Klaas tutvustab muinsus- ja miljööväärtuslikele majadele uute akende tegemise võimalusi ja kogemusi.
Elu näitab, et paratamatult lähevad paljud aknad väljavahetamisele ja siis oleks tellijal hea tunda ka kaasaegsete variantide häid/halbu külgi. Millised on enamasti tellijate soovid? Millised tootja võimalused ja soovitused?
* 16.40-17.00 Kalli Pets, kohalik muinsuskaitsenõunik, tutvustab saadaolevaid vanale aknale sobivaid värve ning selgitab, mille põhjal valik teha.


Peale ettekandeid huvilistega väike jalutuskäik ümbruskonnas, et vaadata millises seisus meie aknad on ja arutada heade ja halvemate lahenduste üle.


Järgmisel päeval, 25.mail algusega kell 11.00 algab akende parandamise praktiline koolitus Haapsalus Kooli tn 5 hoovis (viitavad sildid pannakse üles).


Registreerumine mõlemale päevale käib siitkaudu: https://forms.gle/Q1YpbdfomuWDmA7KA ja täiendav info: kalli.pets@muinsuskaitseamet; tel 5084363