Sa oled siin

Karusepäev Kinksi külaplatsil

pühapäev, 14.07.2019

Looduslike pühapaikade arengukava raames toimub Muinsuskaitseameti koordineerimisel looduslike pühapaikade üle-eestiline inventuur. Inventuuri kõige olulisem eesmärk on üles leida ja dokumenteerida ajaloolised hiied, allikad, kivid ja teiste sarnased objektid maastikul, mis pole muinsus- ega looduskaitse all. Looduslike pühapaikade kohta leiab tihti rikkalikult pärimust arhiividest, aga võib juhtuda, et pole mingeid andmeid nende täpsema asukoha kohta – kui paigad on üldse tänapäeval säilinud. Tööde käigus väga oluline kohalike inimeste abi, kes võib-olla mäletavad niisugust pärimust või vana kohanime, mis võib uurijatele õige koha kätte juhatada. Looduslike pühapaikade inventuurid toimuvad SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Ootame kõiki looduslike pühapaikade huvilisi Kinksi küla seltsi poolt korraldatavale traditsioonilisele 14. juulil KARUSEPÄEVAle Kinksi külaplatsil, mis sellel aastal on pühendatud kohapärimuse ja looduslike pühapaikade temaatikale. Sündmuse raames tutvustatakse looduslike pühapaiku ja täpsemalt käsitletakse just Lihula, Hanila ja Karuse kihelkonna pärimuspaiku.

PROGRAMM

  • 18.00 Avapalvus EELK Karuse Margareeta koguduse kirikus. Orelikontsert. Organist Violetta-Viktoria Haletskaja
  • 19.00 Teabepäev + ühisarutelud Läänemaa pühapaikade uurimisest kõnelevad Pikne Kama, Mari-Ann Remmel ja Lona Päll. Karuse-Lihula, Hanila kihelkonna pühapaikade ettekanded ja arutelu nende säilitamise vajadusest ja tähtsusest tulenevalt ajaloost.


ETTEKANDED:

  • Pikne Kama räägib looduslike pühapaikade arengukavast ja inventeerimisest
  • Lona Päll kõneleb Karuse kihelkonna pühapaikadest ja töödest
  • Ühisarutelu
  • Mari-Ann Remmel kõneleb Lihula ja Hanila pühapaikadest
  • Ühisarutelu


Ettekannete vahel naljakad palad KÕT teatrilt.

Muude tegevuste kohta saab lugeda sündmuse Facebooki lehelt:

https://www.facebook.com/events/500992267308019

või helistades: Raul Oberschneider 58800710