Sa oled siin

Ringkäik Kuressaare vanalinnas

Teisipäev, 20.08.2019
14:00
16:00
Lossipark 8
 
 

20. augustil on kõik huvilised oodatud ringkäigule Kuressaare vanalinnas. Tutvume linna ehitiste ajalooga ning arutame nende väärtuse üle.

Ekskursioon algab kell 14.00 vana Pargivaksali juurest (Lossipark 8). Osalemine on tasuta ning etteregistreerimiseta.

Ekskursiooni viivad läbi Triin Talk ja teised vanalinna inventeerijad.

2019. aasta 1. maist kehtima hakanud uue muinsuskaitseseaduse alusel on Muinsuskaitseamet võtnud ette Kuressaare vanalinna muinsuskaitseala kaitsekorra koostamise. Kõikide kaitsekordade aluseks on muinsuskaitsealal asuvate hoonete inventeerimine. Augustis 2019 alustavad Kuressaares tööd inventeerijad, kes Muinsuskaitseameti tellimusel Kuressaare linna muinsuskaitsealal asuvaid hooneid uurivad. 2019. aastal inventeeritakse linnuse ümbrus ja vanalinna läänepoolne osa, Tallinna tänava ümbrus inventeeritakse 2020. aastal.

Rohkem infot Kuressaare vanalinna inventeerimise kohta leiab Muinsuskaitseameti koduleheküljelt www.muinsuskaitseamet.ee/et/kuressaare-muinsuskaitseala-kaitsekorra-koostamine

Kuressaare, sarnaselt mitme teise väikelinnaga on saanud alguse linnuse juurde tekkinud asulast. Kuressaare on erandlik ja silmapaistev 18. ja 19. sajandil ehitatud kivimajade rohkuse poolest. Osad neist – aadliperekondadele kuulunud nn mõisate kojad – on väikelinna kohta väga esinduslike fassaadidega. Lisaks leiab Kuressaarest ka väga arhailise ilmega puitelamuid ning kuurortlikke villasid, aga ka postmodernistlikke korterelamuid nõukogude perioodist ning kaasaegseid avalikke ja ühiskondlikke hooneid. Linnale on iseloomulikud ka tänavaid ääristavad kivimüürid.