Sa oled siin

Seminar muuseumitöötajatele „Kuidas viia kogud kasutajateni?“ (Tartus) - edasi lükatud

Kolmapäev, 01.04.2020
Eesti Rahva Muuseum

Seminar „Kuidas viia kogud kasutajateni?“

Muuseumikogude digiteerimine on järjest suuremat hoogu sisse saamas. Skanneritest ja fotoaparaatidest tuleb iga päev tuhandeid uusi kujutisi. MuISi lisandub ligi 200 000 museaali aastas. Samas füüsiliselt on näitusesaalides korraga väljas vaid umbes 3% kogudest. Kuigi Eestis jõuab muuseumidesse ja näitustele Euroopa keskmisest oluliselt rohkem inimesi, jääb suur osa kogudes olevatest väärtustest nende jaoks siiski nägemata. Kogude digiteerimine koos digitaalsete lahendustega on avanud aga hoopis uued võimalused ka ülejäänud 97% muuseumikogude kasutajateni viimiseks. Kuidas neid võimalusi üha paremini kasutada? Kuidas tuua muuseumikogud oma mitmekesisuses inimestele lähemale? Miks on oluline jõuda muuseumikogudega laiema avalikkuseni? Kuidas muuseumikogusid kasutada muuseumi tegevuste tutvustamisel paremini?

Neile küsimustele otsitakse vastuseid 1. aprillil 2020 Eesti Rahva Muuseumis toimuval seminaril „Kuidas viia kogud kasutajateni?“.  Seminar on suunatud eelkõige muuseumitöötajatele, kes tegelevad kas muuseumikogudega või vastutavad muuseumi kommunikatsiooni ja/või turunduse eest. Sündmust korraldavad Muinsuskaitseamet ja Eesti Rahva Muuseum.

KAVA

10.30–11.00

Tervituskohv

11.00–12.45

Sissejuhatus. Kadri Nigulas, Muinsuskaitseamet

Kuidas MuIS uue näo saab, Optimist Creative

Muuseumikogudest ja turundamisest Europeana näitel (NB! inglise keeles). Aleksandra Strzelichowska, Europeana

12.45–13.30

Lõuna (omal käel)

13.30–14.30

Valik:

a) Kogude telgitagused. Sissejuhatus ja ringkäik kogudes.

b) Muuseumiturunduse köögipool - tutvustus ERMi näitel.

Kui oled kogude inimene, osale palun muuseumiturunduse tutvustusel. Turundusinimestel palume tutvuda kogude telgitagustega.

14.30–16.15

Töötuba teemal „Kuidas viia kogud kasutajateni?“

 

Seminaril osalemiseks palume registreerida end hiljemalt 26. märtsil siin.

NB! Registreerimisega ei ole veel koht seminaril kindlustatud. Kuna soovime, et osaleda saaksid võimalikult paljude eri muuseumide töötajad, s.h nii kogude kui kommunikatsiooni/turundusega tegelejad, siis arvestame kohtade jagamisel nii muuseumi kui ametikohaga. Lõpliku kinnituse osalemise kohta saadame registreerinutele e-kirja teel hiljemalt 27. märtsil.

Lähem info:

Kadri Nigulas
Muuseumide infosüsteemi arendusjuht
kadri.nigulas@muinsuskaitseamet.ee