Sa oled siin

Suvekool “ELAVAD VANALINNAD: energiatõhususest uuskasutuseni”

Teisipäev, 23.08.2022 kuni Reede, 26.08.2022
Valga, Kuressaare, Rakvere

Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” raames toimub 23.–26. augustil 2022 Valgas, Kuressaares ja Rakveres suvekool “ELAVAD VANALINNAD: energiatõhususest uuskasutuseni”.

Muinsuskaitseamet kutsub kohalike omavalitsuste töötajaid, kutse- ja ülikoolide õpilasi ning kõiki teisi restaureerimis-, muinsuskaitse- ja arhitektuurivaldkonna spetsialiste osalema suvekoolis, mille fookuses on ajaloolised hooned kaasaegsetes linnasüdametes. 

4 päeva jooksul külastatakse 3 linna, igas linnas käsitletakse erinevat teemat, millega tutvutakse loengute, töötubade, külastuste ja linnaretkede vahendusel. Erinevate tegevuste raames räägitakse näiteks

  • materjalide kui ka hoonete uuskasutusest muinsuskaitsealadel,
  • hoolduse ja restaureerimise parimatest praktikatest,
  • energiatõhususe küsimustest ajalooliste hoonete kaasajastamisel, 
  • muinsuskaitsealade rollist linnasüdamete arengus ning elavdamisel.

Suvekooli programmi viivad läbi pärandi- ja ruumivaldkonna spetsialistid. Täpsem ajakava ja korralduslik info saadetakse osalejatele augustis.

Suvekooli registreerimine on lõppenud! Suvekoolis on vajadusel võimalik osaleda ka päevade kaupa, suure huvi korral on eelistatud huvilised, kes saavad kaasa teha kogu programmi. Osalejate jaoks on kaetud kõik kulud, sh toitlustus,majutus ja transport.

Kava

23.–24. august Valga Vana maja uus elu: materjalidest ja uuskasutustest 
24.–25. august Kuressaare Vanalinna hooned energiatuulte keerises 
26. august Rakvere Mis kasu on muinsuskaitsealast?

Suvekool toimub Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandiameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine kultuuripärandi kaudu” raames. Projekti finantseeritakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuste 2014-2021 programmist "Kohalik areng ja vaesuse vähendamine", mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein.  

 

Lisainfo: Kaija-Luisa Kurik, kaija-luisa.kurik@muinsuskaitseamet.ee