Sa oled siin

Raamatukogu

Muinsuskaitseameti raamatukogus on eelkõige teavikud, mis on vajalikud ameti töötajatele igapäevaste tööülesannete täitmisel.   

Huvilistel väljastpoolt maja palume raamatukogu külastus eelnevalt kokku leppida. Raamatukogust raamatuid välja ei laenutata, nendega saab tutvuda koha peal.

Kontakt:
Pikk tn 2, Tallinn
640 3050
info@muinsuskaitseamet.ee

 

Raamatukogu kasutamine

Raamatukogu suurus on ca 14 500 teavikut, mis on kõik kantud elektroonsesse kataloogi. Elektronkataloog võimaldab teha hõlpsalt otsinguid raamatukogu fondis olevast kirjandusest, saada lühiülevaade teavikutest, eksemplaridest ja nende staatusest. Samuti näed infot ajakirjade, ajalehtede, auviste ja muude üksuste kohta.

 

Raamatukogu komplekteerimise peasuunad:

  • kultuuripärandi kaitse
  • arheoloogia
  • eesti arhitektuur ja kunst
  • eesti ajalugu ja kodu-uurimine
  • üld- ja erialased teatmeteosed, sõnastikud, leksikonid

Eelpool nimetatule lisaks on meie kogus raamatuid erinevate riikide arhitektuurist, kunstist, ajaloost.

Raamatukogu ajalugu

Muinsuskaitseameti raamatukogu on saanud alguse Teadusliku Restaureerimise Töökoja ning Muuseumide ja Kultuurimälestiste Teaduslik-Metoodilise Nõukogu raamatukogudest. Teadusliku Restaureerimise Töökoja raamatukogu asutati 1955. aastal ja selle loomise algatasid kunstiajaloolased Helmi Üprus ja Marta Männisalu. 1963. aastal hakkas kogu komplekteerimise eest hoolt kandma arhitektuuriajaloolane Jevgeni Kaljundi. Eraldi allfondidena kuuluvad kogusse aastast 1987 Helmi Üpruse ja aastast 1990 arhitekt Anton Soansi raamatukogud. Muuseumide ja Kultuurimälestiste Teaduslik-Metoodiline Nõukogu loodi 1976. aastal. 1994. a. anti mõlemad raamatukogud üle 1993. aastal loodud Muinsuskaitseametile.