Sa oled siin

1. veebruaril avaneb kultuuripärandi valdkonna arendamise taotlusvoor

Muinsuskaitsepäevade arheoloogiaretk Kuresel.
Muinsuskaitsepäevade arheoloogiaretk Kuresel.

1. veebruaril 2021 avaneb kultuuripärandi valdkonna arendamise taotlusvoor. Toetuse eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö ja populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine. 

Taotluste esitamise tähtaeg on 19. veebruar 2021.

22. jaanuaril toimunud taotlusvooru infopäeva on nüüd järelvaadatav Zoom keskkonnas, samuti oleme slaididena üles pannud kõik ettekanded: Muinsuskaitsepäevad 2021 ja muinsuskaitsevaldkonna populariseerimine (PDF), Digiprojektidest – mida ootame ning millele mõelda (PDF), Restaureerimiskoolituste parimad näited (PDF) ning ootused taotlusvoorus (PDF), hea näide: A.H. Tammsaare Muuseumi Vargamäel maakonnaülesed koostöö-projektid kohaliku pärandi tutvustamisel (PDF).

Taotlusvoorust toetatakse:

  • muuseumi- või muinsuskaitse valdkonda hõlmavaid või muuseumi- ja muinsuskaitse ja muude kultuuripärandi valdkondade vahelisi sündmusi;
  • muuseumitöötajate koolitusi;
  • avalikkusele praktilisi mittetulunduslikke restaureerimiskoolitusi;
  • rahvusvahelisele koostööle suunatud reise;
  • muuseumikogude digiteerimist;
  • laste, noorte ja teiste vähekaasatud gruppide kaasamist kultuurimälestiste ja pärandipaikade hooldamisse ja tutvustamisse;
  • kultuuripärandi kättesaadavuse suurendamist ja ligipääsetavuse parandamist võimalikult paljude ühiskonnagruppide jaoks;
  • Kultuuriministeeriumi ellu kutsutud teema-aastaga seotud sündmusi.

Taotlusvooru aluseks on kultuuriministri määrus "Kultuuripärandi valdkonna toetamise tingimused ja kord". Taotlusvooru eesmärke avab veelgi määruse seletuskiri (PDF). (PDF)

Vaata ka lisainfot Muinsuskaitseameti kodulehelt.

 

Lisainfo:

Mirjam Rääbis
Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht
5090096
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.