Sa oled siin

1. veebruaril avaneb kultuuripärandi valdkonna arendamise taotlusvoor

Muinsuskaitsepäevade arheoloogiaretk Kuresel.
Muinsuskaitsepäevade arheoloogiaretk Kuresel.

1. veebruaril 2021 avaneb kultuuripärandi valdkonna arendamise taotlusvoor. Toetuse eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö ja populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine. 

Taotluste esitamise tähtaeg on 19. veebruar 2021.

22. jaanuaril toimunud taotlusvooru infopäeva on nüüd järelvaadatav Zoom keskkonnas, samuti oleme slaididena üles pannud kõik ettekanded: Muinsuskaitsepäevad 2021 ja muinsuskaitsevaldkonna populariseerimine (PDF), Digiprojektidest – mida ootame ning millele mõelda (PDF), Restaureerimiskoolituste parimad näited (PDF) ning ootused taotlusvoorus (PDF), hea näide: A.H. Tammsaare Muuseumi Vargamäel maakonnaülesed koostöö-projektid kohaliku pärandi tutvustamisel (PDF).

Taotlusvoorust toetatakse:

  • muuseumi- või muinsuskaitse valdkonda hõlmavaid või muuseumi- ja muinsuskaitse ja muude kultuuripärandi valdkondade vahelisi sündmusi;
  • muuseumitöötajate koolitusi;
  • avalikkusele praktilisi mittetulunduslikke restaureerimiskoolitusi;
  • rahvusvahelisele koostööle suunatud reise;
  • muuseumikogude digiteerimist;
  • laste, noorte ja teiste vähekaasatud gruppide kaasamist kultuurimälestiste ja pärandipaikade hooldamisse ja tutvustamisse;
  • kultuuripärandi kättesaadavuse suurendamist ja ligipääsetavuse parandamist võimalikult paljude ühiskonnagruppide jaoks;
  • Kultuuriministeeriumi ellu kutsutud teema-aastaga seotud sündmusi.

Taotlusvooru aluseks on kultuuriministri määrus "Kultuuripärandi valdkonna toetamise tingimused ja kord". Taotlusvooru eesmärke avab veelgi määruse seletuskiri (PDF). (PDF)

Vaata ka lisainfot Muinsuskaitseameti kodulehelt.

 

Lisainfo:

Mirjam Rääbis
Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht
5090096
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Arheoloogianõuniku töökuulutus
19.02.2021

Konkurss arheloogianõuniku ametikohale (asenduskoht)

Muinsuskaitseameti arheoloogianõunik on arheoloogia valdkonna ekspert, kes korraldab muinsuskaitsealast tegevust arheoloogia valdkonnas.

Kandideerida saab kuni 7. märtsini.

17.02.2021

Kolmveerand Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kahjustada saanud väärtuslikust kunstivarast on võimalik restaureerida

Pühapäeval Narva-Jõesuus põlengus tõsiselt kahjustada saanud Püha Vladimiri Õigeusu kirikus (ümber muudetud nimega Jumalaema Kaasani Ikooni kirik) olnud rohkem kui sajast kõrge kunstiväärtusega objektist on ekspertide esmase hinnangu põhjal võimalik restaureerida vähemalt kolmveerand. 19. sajandist pärineva ja mälestisena kaitse all oleva puidust kirikuhoone tules saadud kahjustuste täpsem hindamine võtab veel aega.