Sa oled siin

2020. aasta sügisel on vaja pikendada pädevustunnistusi

Valjala kirik 1970ndatel. Foto Boris Mäemets
Valjala kirik 1970ndatel. Foto Boris Mäemets

Uue muinsuskaitseseaduse jõustumisega uuenes ka vastutava spetsialisti tegevusluba. Lisaks uuele nimele - pädevustunnistus - on peamise muudatusena sellel nüüd ka viieaastane kehtivusaeg. 

Pädevustunnistuse põhimõtete muutmise eesmärk on paremini hoida meie ühist kultuuripärandit - mälestistega töötavad valdkonna ja selle arengutega hästi kursis olevad spetsialistid ning tagatud on tööde kõrge kvaliteet ja tellijate rahulolu.

2020. aasta lõpus kaotab pädevustunnistus kehtivuse neil, kelle tegevusluba on väljastatud enne 1. jaanuari 2014. Tunnistuse kehtivustähtaega saab kontrollida Kultuurimälestiste registris

Taotluste menetlemise aeg on 30 päeva ja pädevustunnistus kehtib viis aastat.

Saatsime selle kohta teavituse ka kõikidele pädevustunnistuste omanikele. Juhul, kui Sa oled küll pädevustunnistuse omanik, aga sa selle kohta kirja ei saanud, on Sinu andmed meie andmebaasis värskendamata. Andmete värskendamisel ja lisaküsimuste korral aitab Muinsuskaitseameti pädevustunnistuste spetsialist Maiu Kauber (maiu.kauber@muinsuskaitseamet.ee, 53976042).

NB! Fotol kujutatu on rangelt vastuolus töökaitse nõuetega. Ärge seda palun ise järgi tehke.

Veel uudiseid samal teemal

Lohusuu kandis asuv kindlustalu saab uue laastukatuse. Foto Elo Lutsepp
13.05.2021

Tänavused taluarhitektuuri toetused on jagatud

Selgusid taluarhitektuuri toetuse saajad, sel aastal saab toetust 19 eraomanikku. Enne 1940. aastat ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde toetuse kogusumma on 200 000 eurot. Taotlusvoorust toetati tänavu kõige enam rookatuste taastamist. Toetust said peamiselt rehielamud, kuid ka arhitekt Erika Nõva poolt projekteeritud asundustalu ja üks kindlustalu.

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.