Sa oled siin

2020. aasta sügisel on vaja pikendada pädevustunnistusi

Valjala kirik 1970ndatel. Foto Boris Mäemets
Valjala kirik 1970ndatel. Foto Boris Mäemets

Uue muinsuskaitseseaduse jõustumisega uuenes ka vastutava spetsialisti tegevusluba. Lisaks uuele nimele - pädevustunnistus - on peamise muudatusena sellel nüüd ka viieaastane kehtivusaeg. 

Pädevustunnistuse põhimõtete muutmise eesmärk on paremini hoida meie ühist kultuuripärandit - mälestistega töötavad valdkonna ja selle arengutega hästi kursis olevad spetsialistid ning tagatud on tööde kõrge kvaliteet ja tellijate rahulolu.

2020. aasta lõpus kaotab pädevustunnistus kehtivuse neil, kelle tegevusluba on väljastatud enne 1. jaanuari 2014. Tunnistuse kehtivustähtaega saab kontrollida Kultuurimälestiste registris. Pädevustunnistuse pikendamise hõlbustamiseks oleme Muinsuskaitseameti kodulehele kokku pannud ülevaate vajalikest sammudest ja olulistest tähtaegadest

Tehnilised võimalused pädevustunnistuse pikendamiseks avanevad 2020. aasta sügisel ja teavitame tegevusloa omanikke sellest täiendavalt. Taotluste menetlemise aeg on 30 päeva ja pädevustunnistus kehtib viis aastat.

Saatsime selle kohta teavituse ka kõikidele pädevustunnistuste omanikele. Juhul, kui Sa oled küll pädevustunnistuse omanik, aga sa selle kohta kirja ei saanud, on Sinu andmed meie andmebaasis värskendamata. Andmete värskendamisel ja lisaküsimuste korral aitab Muinsuskaitseameti pädevustunnistuste spetsialist Maiu Kauber (maiu.kauber@muinsuskaitseamet.ee, 53976042).

NB! Fotol kujutatu on rangelt vastuolus töökaitse nõuetega. Ärge seda palun ise järgi tehke.

Veel uudiseid samal teemal

09.08.2020

Muinsuskaitseamet kuulutas välja hanke looduslike pühapaikade inventeerimiseks ajaloolise Pärnumaa viies kihelkonnas

Muinsuskaitseamet kuulutas välja hanke, et inventeerida looduslikud pühapaigad ajaloolise Pärnumaa Audru, Halliste, Karksi, Kihnu ja Tõstamaa kihelkondades. Inventeerimine toimub Kultuuriministeeriumi arengukava "Eesti looduslikud pühapaigad. Uurimine ja hoidmine" raames, projekti rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

27.07.2020

Veel loetud päevad saab esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastapreemiatele

Muinsuskaitseameti aastapreemiad antakse välja üheksas kategoorias kuhu kandidaate saab esitada kuni 31. juulini. Aastapreemiad antakse kätte oktoobris, Muinsuskaitseameti sünnipäeval toimuval tänupeol.