Sa oled siin

28. aprillil toimub Ridala kirikuaias Praktiline teabepäev hauatähiste ja puistu hooldamisest

Malmaed Ridala kirikuaias

Teadmisi jagavad suurte kogemustega restauraator Paul Uibopuu ja kutsetunnistusega arborist Tõnu Ling firmast Puuspetsialist OÜ. Oodatud on kõik kalmistu haldamise ja hooldamisega kokku puutuvad inimesed.

Paul Uibopuu juhendamisel võetakse praktikas ette ühe raudaia ja samal platsil asuvate hauatähiste korrastamine. Raudaeda püütakse pinnasest kergitada ning loodida, seda puhastada ja värvida. Lisaks jagatakse üldiseid praktilisi näpunäiteid kivi- ja metallhauatähiste korrastamiseks ja hooldamiseks ning tutvustakse selleks sobivaid töövahendeid ja –võtteid (alates survepesust kuni kemikaalide kasutamiseni ja viimistlemiseni).

Tõnu Ling räägib puude hooldamisest ja raietöödest keerulistes oludes. Vaatame üle kirikuaia ja Ridala kalmistutel asuva puistu, hindame selle seisukorda ja prognoosime võimalikku raietööde mahtu. Lõpetuseks võtame ette ühe puu mahasaagimise arboristi nõustamisel ja abistamisel.

Vahepeal pakume kehakinnitust Ridala pastoraadis.

Teabepäevale on hea tulla mugavas riietuses, mis võimaldab praktilistes tegevustes kaasa lüüa.

Palun registreeruge hiljemalt 24. aprilliks aadressil kalli.pets@muinas.ee , tel 5084363 või ridala@eelk.ee , samalt telefonilt või e-aadressilt saab ka täiendavat infot.