Sa oled siin

Alates 1.10.2022 kaob võimalus saata otsinguteateid mobiilisõnumiga

Keskaegne aardeleid Lääne-Virumaalt. Foto autor Tuuli Kurisoo (TLU)
Keskaegne aardeleid Lääne-Virumaalt. Foto autor Tuuli Kurisoo (TLU)

Kultuurimälestiste registri arendus on jõudnud etappi, kus on aeg otsinguvahenditega seotud tegevused üle viia registrisse. Alates 1. oktoobrist 2022 kaob võimalus saata otsinguteateid mobiilisõnumiga.

Pärast 1. oktoobrit 2022 mobiilisõnumiga saadetud otsinguteavitused ei kehti ning loeme neid otsinguid teavituseta otsinguteks. Edaspidi saab otsinguteavitusi ja aruandeid teha kultuurimälestiste registris aadressil www.register.muinas.ee, kuhu tuleb sisse logida ID-kaardi või mobiil-ID abil. Lisame kirjale juhendi (PDF), kuidas registris otsinguteavitusi ja –aruandeid esitada.

Oleme teadlikud, et kultuurimälestiste registris on vahel probleemid ning seetõttu jääb avatuks ka e-maili aadress leiud@muinsuskaitseamet.ee. Palume seda teed siiski kasutada vaid hädajuhtudel, kui register tõepoolest ei tööta.

Muudatus lähtub Vabariigi Valitsuse 15.05.2019 määrusest nr 24, § 6 lg 2, mille kohaselt tuleb otsinguteavitus esitada enne otsingu algust kultuurimälestiste registri või Muinsuskaitseameti määratud sidevahendi kaudu kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Täiendavate küsimuste korral palume pöörduda Muinsuskaitseameti poole.

 

Lisaküsimustele vastavad

Nele Kangert
Muinsuskaitseameti arheoloogianõunik
5115931
nele.kangert@muinsuskaitseamet.ee

 

Krista Karro
Muinsuskaitseameti arheoloogianõnik
5221711
krista.karro@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

15.09.2022

Tänavused muinsuskaitsepäevad saavad avalöögi Rakveres

Täna, 15. septembril algavad muinsuskaitsepäevad pakuvad neljaks päevaks mitmekesiselt sisustatud programmi ja kutsuvad avastama rikkalikku kultuuripärandit üle kogu Eesti. Pärandifestivalile antakse avapauk täna õhtul Rakveres näituse "Elav vana linn" avamisega.

17. sajandi noapea Lääne-Virumaalt
19.08.2022

Ettepanekute kogumine õigusloomeks arheoloogiapärandi kaitse tõhustamise ja arendamise valdkonnas

Muinsuskaitseamet algatas ettepanekute kogumise õigusloomeks arheoloogiapärandi kaitse tõhustamise ja arendamise valdkonnas. Ettepanekuid saab esitada kuni 29. augustini.