Sa oled siin

Algab Päranditegijate konkurss "Vana asi värskes vormis"

Algab Päranditegijate konkurss, mis kutsub noori kultuuripärandi valdkonda märkama ja seda lugude kaudu teistele tutvustama. Selle aasta teema „Vana asi värskes vormis“ on inspireeritud Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud digikultuuriaastast.

Tänavusele konkursile ootame töid, kus lugude jutustamiseks on kasutatud digitaalseid tööriistu. Ootame lugusid materiaalsest ehk käega katsutavast kultuuripärandist, mis on meieni möödunud aegadest säilinud ja millel on meie jaoks oluline tähendus. Selleks võib olla vana linnusease, mõni põnev maja kodutänaval, lemmikmuuseumis asuv eksponaat või selle Eesti muuseumide infosüsteemis asuv kujutis. Nende põhjal võib teha näiteks multika, video, mängu, kaardirakenduse, koomiksi, e-raamatu, diginäituse või kasvõi kuuldemängu. Vorm on vaba, oluline on kasutada oma töös pärandiobjekte, loovust ja digivahendeid.

Lugude esitamise tähtaeg on 30. mai 2020, osaleda võivad kuni 19-aastased noored kolmes vanuseklassis, seda kas üksi või meeskonnaga. Võitjad kuulutatakse välja septembri teisel nädalal 2020 Euroopa muinsuskaitsepäevade avaüritusel.

Konkurssi korraldavad ja auhinnad panevad välja Muinsuskaitseamet, Digikultuuriaasta ja Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA).

Lisainfo ja tööde esitamine aadressil www.paranditegijad.ee

Lisainfo

Eve Rand
Muinsuskaitseamet
Kommunikatsiooninõunik ja konkursi koordinaator
56 494 632
eve.rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.
26.03.2020

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu?

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu? Fotokogu sisaldab suure valiku MKA projektdokumentide arhiivis leiduvate fotode, diapositiivide ja negatiivide koopiatest. Varasemad neist pärinevad 1955. aastast.  Piltidel on jäädvustatud rikkalik kultuuripärand esemete, ehitiste, maastike ja muude mälupaikade näol.  

26.03.2020

Konkurss Raplamaa nõuniku ametikohale

Oleme välja kuulutanud konkursi Raplamaa nõuniku ametikohale! Kui sind paeluvad mälestised ja oled ladus nii suhtluses kui organiseerimises, siis suure tõenäosusega otsime just sind! Kandideerimiseks peaks sul olema kas arhitektuuri-, arheoloogia-, ehitus- või restaureerimisalane kõrgharidus ja juhiluba. Kandideerimistähtaeg on 14. aprill.