Sa oled siin

Algas kandideerimine Balti Museoloogiakooli

Olete oodatud kandideerima 19. Balti Museoloogiakooli, mis toimub 6.-12. augustil 2023 Daugavpilsis. Suvekooli teema on "Museum Boundaries, Museum Responsibilities". Ootame kõigi huviliste taotlusi 2. maini. Saatke julgelt oma taotlused teele, teema on äärmiselt põnev ja pakub mõtlemisainet! Taotluse saab esitada siin.

Muuseumid on pidevas muutumises ning seda mõjutavad erinevad ühiskondlikud protsessid. Tänapäeva globaalsete kriiside tingimustes tunnevad muuseumid üha enam vajadust mõista ja võtta vastutus oluliste küsimuste, nagu tervis, sotsiaalne ebavõrdsus, kliimamuutused, tehnoloogiline areng, dekoloniseerimine jne, eest. Näiteks Balti mäluasutuste kontekstis paistab alates 2022. aastast eriliselt silma Ukraina toetamine.

Kas laiendatud vastutus toob kaasa muuseumi enda toimimise muutumise? Millised teadmised, oskused ja koostöömudelid on ebakindlas, ebastabiilses ja segaduses maailmas vajalikud muuseumidele? Kuidas näevad ja mõistavad Balti riikide muuseumid ja nendega seotud asutused oma vastutust ja tegevuse piire?

Sel suvel soovime tuua kokku Balti riikide muuseumitöötajad, kes soovivad mõista muuseumitöö uusi väljakutseid ning võrrelda Balti riikide muuseumitöö professionaalset tegelikkust ja ambitsioone valitsevate rahvusvaheliste suundumustega. Museoloogiakoolis püüame ennustada muuseumide lähituleviku arengusuundasid, rääkida avameelselt ja kriitiliselt nii muuseumide tänapäevasest kui traditsioonilisest vastutusest ning sellest kuidas mõjutavad muuseumide eesmärkide elluviimist tänapäeva ühiskonnas sisemised võimalused ja välised tingimused.

ICOFOM andis 2022. aastal välja museoloogiasõnastiku uue väljaande. Väljaanne kirjeldab teoreetiliselt ja praktiliselt neid keerulisi tingimusi, milles muuseumid ja muuseumidega seotud institutsioonid ja algatused tegutsevad. Selle aasta Balti Museoloogiakoolis jagavad oma seisukohti ja kogemusi käesoleva väljaande toimetajad ja autorid.

2023. aasta Balti museoloogia suvekooli õppeprogrammi juhivad dr François Mairesse (Prantsusmaa) ja dr Bruno Brulon Soares (Brasiilia/Šotimaa).

Dr François Mairesse on Sorbonne Nouvelle'i ülikooli museoloogia ja kultuuriökonoomika professor.

Dr Bruno Brulon Soares on Brasiilia museoloog ja antropoloog. Tema uurimissuunad keskenduvad muuseumide suhetele kaasaegse ühiskonnaga ja pärandi kasutamisele poliitikas

Programmi täiendatakse jooksvalt kodulehel. Esialgne programm on siin (587.25 KB, PNG).

Osaleda soovijatel palun täita kandideerimisavaldus hiljemalt 2. maiks.

Valikukriteeriumid:

  • motivatsioonikirja sisukus;
  • senise muuseumitöö kogemus (kursus eeldab muuseumitöö kogemust, ei ole mõeldud sisseelamiskoolituseks).
  • inglise keele oskus (peab olema piisav, et osaleda aktiivselt aruteludes ja grupitöödes);

Osalustasu on 700 eurot (majutus, toitlustamine, ekskursioonid, koolitusprogramm), mis kaetakse 86% ulatuses Muinsuskaitseameti eelarvest. Osaleja/muuseumi omaosalus on 14% ehk 100 eurot. Transport korraldatakse ühiselt Riiast, sinna ja tagasi jõudmine jääb aga osaleja kanda. Eestist on võimalik osaleda kümnel muuseumitöötajal.

Lisainfo

Marju Niinemaa
Muuseumivaldkonna peaspetsialist
53436954
marju.niinemaa@muinsuskaitseamet.ee

 

 

Veel uudiseid samal teemal

05.12.2023

Muuseumiroti nominendid on valitud

Eesti muuseumide aastaauhindade komisjonid valisid välja tänavused Muuseumiroti auhindade nominendid. Konkursi eesmärk on tunnustada parimaid muuseumispetsialiste ning tuua avalikkuse jaoks rohkem esile muuseumitöö erinevaid tahke. Võitjad selguvad 2. veebruaril Pärnus toimuval auhinnagalal.

Foto: Rene Altrov
22.11.2023

Konkurss Saaremaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Saaremaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 10. detsembrini.