Sa oled siin

Algas Lihula muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik väljapanek

Muinsuskaitseamet on algatanud Lihula muinsuskaitseala kaitsekorra avaliku menetluse ning algab eelnõu avalik väljapanek. Ootame teid kaitsekorra eelnõuga tutvuma 21. aprillist kuni 21. maini 2023 Muinsuskaitseameti veebilehel muinsuskaitseamet.ee/lihulakaitsekord ning eelneval kokkuleppel Muinsuskaitseameti Pärnu kontoris (Pikkk 16b).

Kehtiv Lihula vanima asustuse muinsuskaitseala põhimäärus võeti vastu 2006. aastal. 2019. aasta 1. maist kehtima hakanud uue muinsuskaitseseaduse alusel on Muinsuskaitseamet koostamas uusi kaitsekordasid muinsuskaitsealadele, muuhulgas ka Lihula muinsuskaitsealale.

Lihula muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu täpsustab ala nimetust, eesmärke ning muinsuskaitseala ja selle kaitsevööndi piire. Eelnõus on loetletud ala väärtused ning nende hoidmise põhimõtted. Uuendusena on hooned jagatud kaitsekategooriatesse, millest lähtuvalt ka nõuded ja leevendused. Muudatused võimaldavad kohaldada muinsuskaitsealal kehtivaid nõudeid paindlikumalt.

Eelnõu avaliku väljapaneku jooksul, 21. aprillist - 21. maini 2023 on kõigil võimalik esitada selle kohta arvamusi ja ettepanekuid kirjalikult, saates need Muinsuskaitseametile e-posti teel info@muinsuskaitseamet.ee või aadressil Pikk tn 2, 10123, Tallinn. 

16. juunil 2023, algusega kell 16.00 toimub Lihula mõisas kaitsekorra avalik arutelu, kus Muinsuskaitseamet tutvustab eelnõule esitatud arvamusi ja ettepanekuid ning ameti seisukohti. Arutelule saab registreeruda siin.

Infot Lihula muinsuskaitseala kaitsekorra koostamise kohta saab Muinsuskaitseameti veebilehelt muinsuskaitseamet.ee/lihulakaitsekord.

 

Küsimuste korral ja materjalidega tutvumiseks palun kirjutage või helistage:

Katrin Koit
Kaitsekorra koostamise töörühma juht
5248184
laura.ingerpuu@muinsuskaitseamet.ee
 
Terje Luure
Pärnumaa nõunik
51973956
terje.luure@muinsuskaitseamet.ee
 
Kaisa Metsaots
Pärnumaa nõunik
51916225
kaisa.metsaots@muinsuskaitseamet.ee
 

 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2023

Tulekul on Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik arutelu

8. juunil toimub Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik arutelu. Arutelu toimub Kostivere mõisas ja algab kell 17.00.

Teeme arutelust ka oma Facebooki lehel ülekande. 

Huvilistel palume arutelule registreeruda.

Peeter I maja Narvas. Vaade kirdest. Hugo Rennik 1957
08.05.2023

Muinsuskaitseameti arhiivi fondidest on nüüd kättesaadavad 18 891 kaadrit Eesti fotopärandit

Koostöös Rahvusarhiiviga digiteeriti Muinsuskaitseameti arhiivi fondidest projekti „Eesti fotopärandi digimine (klaas-ja filminegatiivid)“ raames ca 18 891 kaadrit nii klaas- kui ka filminegatiive. Kõik projektis digiteeritud negatiivid on kirjeldatud ning veebikoopiatena leitavad Rahvusarhiivi fotoinfosüsteemis FOTIS