Sa oled siin

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala
Rebala muinsuskaitseala

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik väljapanek. Eelnõuga saab Muinsuskaitseameti veeebilehel muinsuskaitseamet.ee/rebalakaitsekord, eelneval kokkuleppel Tallinna kontoris või Jõelähtme vallavalituses tutvuda ja arvamust avaldada kuni 30. aprillini.

Praegu kehtiv Rebala  muinsuskaitseala põhimäärus võeti vastu 2016. aastal. 2019. aasta 1. maist kehtima hakanud uue muinsuskaitseseaduse alusel on Muinsuskaitseamet koostamas uusi kaitsekordasid kõigile 12-le muinsuskaitsealale, sealhulgas Rebala muinsuskaitsealale.

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu täpsustab kaitseala eesmärki, väärtuseid ja nende kaitsmise põhimõtteid. Uuendusena on kaitsekorraga kaardistatud pärandniitude asukohad ja arheoloogilise kultuurkihiga alad ning muinsuskaitseala hooned on jagatud kaitsekategooriatesse, millest lähtuvad kehtestatud nõuded ja leevendused. Muudatused võimaldavad paremini täita kaitseala kaitse-eesmärki ja anda selgemad suunised nii omanikule, projekteerijale kui ka ametnikule.

Eelnõu avaliku väljapaneku jooksul 23. märtsist kuni 30. aprillini 2023 on kõigil võimalik esitada selle kohta arvamusi ja ettepanekuid kirjalikult, saates need Muinsuskaitseametile e-posti teel info@muinsuskaitseamet.ee või aadressil Pikk tn 2, 10123, Tallinn. 

Pärast avaliku väljapaneku lõppu ja laekunud ettepanekute läbitöötamist toimub kaitsekorra avalik arutelu, kus Muinsuskaitseamet tutvustab eelnõule esitatud arvamusi ja ettepanekuid ning ameti seisukohti. Avaliku arutelu toimumise koha ja kuupäeva osas edastatakse täiendav teade.

31. märtsil 2023, algusega kell 16.00 toimub Kostivere mõisas infopäev, kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse kohta.

Infopäeva otseülekannet saab jälgida ka Muinsuskaitseameti Facebooki lehelt. Registreeruda saab SIIN

 

Lisainfot annavad:

Laura Ingerpuu, 53 419 385, laura.ingerpuu@muinsuskaitseamet.ee
 
Ly Renter, 52 881 05, ly.renter@muinsuskaitseamet.ee
 
Anita Staub, 53 410 266. anita.staub@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2023

Tulekul on Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik arutelu

8. juunil toimub Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik arutelu. Arutelu toimub Kostivere mõisas ja algab kell 17.00.

Teeme arutelust ka oma Facebooki lehel ülekande. 

Huvilistel palume arutelule registreeruda.

Peeter I maja Narvas. Vaade kirdest. Hugo Rennik 1957
08.05.2023

Muinsuskaitseameti arhiivi fondidest on nüüd kättesaadavad 18 891 kaadrit Eesti fotopärandit

Koostöös Rahvusarhiiviga digiteeriti Muinsuskaitseameti arhiivi fondidest projekti „Eesti fotopärandi digimine (klaas-ja filminegatiivid)“ raames ca 18 891 kaadrit nii klaas- kui ka filminegatiive. Kõik projektis digiteeritud negatiivid on kirjeldatud ning veebikoopiatena leitavad Rahvusarhiivi fotoinfosüsteemis FOTIS