Sa oled siin

Algas registreerimine suvekooli „ELAVAD VANALINNAD: energiatõhususest uuskasutuseni“

Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi ameti partnerprojekti „Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu“ raames toimub 23.–26. augustil 2022 Valgas, Kuressaares ja Rakveres suvekool „ELAVAD VANALINNAD: energiatõhususest uuskasutuseni“.

Ootame kohalike omavalitsuste töötajaid, kutse- ja ülikoolide õpilasi ning kõiki teisi restaureerimis-, muinsuskaitse- ja arhitektuurivaldkonna spetsialiste osalema suvekoolis, mille fookuses on ajaloolised hooned kaasaegsetes linnasüdametes

4-päevase suvekooli jooksul külastatakse kolme linna, igas linnas käsitletakse erinevat teemat, millega tutvutakse loengute, töötubade, külastuste ja linnaretkede vahendusel. Erinevate tegevuste raames räägitakse näiteks

  • materjalide ja hoonete uuskasutusest muinsuskaitsealadel,
  • hoolduse ja restaureerimise parimatest praktikatest,
  • energiatõhususe küsimustest ajalooliste hoonete kaasajastamisel, 
  • muinsuskaitsealade rollist linnasüdamete arengus ning elavdamisel.

Suvekooli programmi viivad läbi pärandi- ja ruumivaldkonna spetsialistid. 

Kava (täpne ajakava ja korralduslik info saadetakse osalejatele augustis)

  • 23.–24. augustil Valgas – Vana maja uus elu: materjalidest ja uuskasutustest 
  • 24.–25. augustil Kuressaares – Vanalinna hooned energiatuulte keerises 
  • 26. augustil Rakveres – Mis kasu on muinsuskaitsealast?

Suvekooli saab registreerida SIIN. Kohtade arv on piiratud, palume registreerida aegsasti, hiljemalt 2. augustiks! Suvekoolis on vajadusel võimalik osaleda ka päevade kaupa. Suure huvi korral on eelistatud osalejad, kes saavad kaasa teha kogu programmi. Osalejate jaoks on kaetud kõik kulud, sh toitlustus, majutus ja transport.

Suvekool toimub Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandiameti partnerprojekti „Ajalooliste linnasüdamete elavdamine kultuuripärandi kaudu“ raames. Projekti finantseeritakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuste 2014–2021 programmist „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“, mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein.

Lisainfo: Kaija-Luisa Kurik, projektijuht, kaija-luisa.kurik@muinsuskaitseamet.ee