Sa oled siin

Euroopa arheoloogiapäevad toovad põneva programmi kõikidele muinsuskaitsealadele

18.-20. juunini toimuvad Euroopa arheoloogiapäevad. Eestis on seekord fookus linnaarheoloogial ja põnevat programmi saab nautida kõikides muinsuskaitse all olevates vanalinnades, ekskursioonid toimuvad ka Rebalas, Narvas ja Muhus.

„Enamik meie linnadest on linnana välja kujunenud juba keskajal – tähistatakse ju järjest linnade asutamise esmamainimise 700- ja 800-ndaid aastapäevi. Tõsi, keskaegset hoonestust enam igalt poolt ei leia, suur osa ajaloost on peidus maa-all.  Seekordsete Euroopa arheoloogiapäevade ajal soovime huvilistele tutvustada meie linnade neid kohti või nähtusi, mis pärinevad linnade varasest ajaloost. Tahame aidata inimestel neid põnevaid märke lugeda ja paremini mõista,“ ütles Muinsuskaitseameti arheoloogiavaldkonna juht Ulla Kadakas.

Euroopa arheoloogiapäevade raames toimuvad üritused Tallinnas, Harjumaal, Kuressaares, Muhus, Paides, Narvas, Pärnus, Haapsalus, Lihulas, Tartus, Viljandis, Rakveres, Valgas ja Võrus.

Üritused toimuvad vabas õhus ja osalema on oodatud kõik huvilised, kes soovivad Eesti rikkast arheoloogiapärandist rohkem teada saada. Muinsuskaitsealadel toimuvad ringkäigud on osalejatele tasuta.

Täpse kavaga saab tutvuda Muinsuskaitseameti kodulehel - https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/euroopa-arheoloogiapaevad-2021

 

Lisainfo

Eve Rand
kommunikatsiooninõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632
Eve.Rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Pärnu linnakindlustused 17. sajandi lõpul – 18. sajandi alguses
25.11.2022

Toimub Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamine

Muinsuskaitseamet algatas Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamise menetluse.

Ootame eelnõule tagasisidet kuni 30. detsembrini 2022.

15.11.2022

Konkurss õigusosakonna juhataja ametikohale

Muinsuskaitseamet on riigiamet, mis esindab parimal võimalikul viisil avalikku huvi Eesti kultuuripärandi hoidmisel, arendamisel ja kaitsel. Meie missioon on hoolitseda Eesti kultuuripärandi väärtuslikuma osa säilimise ja arendamise eest, inspireerida inimesi osa saama mitmekesisest ja rikkalikust kultuuripärandist.