Sa oled siin

Euroopa arheoloogiapäevad toovad põneva programmi kõikidele muinsuskaitsealadele

18.-20. juunini toimuvad Euroopa arheoloogiapäevad. Eestis on seekord fookus linnaarheoloogial ja põnevat programmi saab nautida kõikides muinsuskaitse all olevates vanalinnades, ekskursioonid toimuvad ka Rebalas, Narvas ja Muhus.

„Enamik meie linnadest on linnana välja kujunenud juba keskajal – tähistatakse ju järjest linnade asutamise esmamainimise 700- ja 800-ndaid aastapäevi. Tõsi, keskaegset hoonestust enam igalt poolt ei leia, suur osa ajaloost on peidus maa-all.  Seekordsete Euroopa arheoloogiapäevade ajal soovime huvilistele tutvustada meie linnade neid kohti või nähtusi, mis pärinevad linnade varasest ajaloost. Tahame aidata inimestel neid põnevaid märke lugeda ja paremini mõista,“ ütles Muinsuskaitseameti arheoloogiavaldkonna juht Ulla Kadakas.

Euroopa arheoloogiapäevade raames toimuvad üritused Tallinnas, Harjumaal, Kuressaares, Muhus, Paides, Narvas, Pärnus, Haapsalus, Lihulas, Tartus, Viljandis, Rakveres, Valgas ja Võrus.

Üritused toimuvad vabas õhus ja osalema on oodatud kõik huvilised, kes soovivad Eesti rikkast arheoloogiapärandist rohkem teada saada. Muinsuskaitsealadel toimuvad ringkäigud on osalejatele tasuta.

Täpse kavaga saab tutvuda Muinsuskaitseameti kodulehel - https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/euroopa-arheoloogiapaevad-2021

 

Lisainfo

Eve Rand
kommunikatsiooninõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632
Eve.Rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

23.07.2021

Tule konverentsile "ELAVAD VANALINNAD. Kultuuripärand ja kestlikud linnasüdamed"

27. - 28. augustini 2021 toimub Lihula Kultuurimajas Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandiameti koostööprojekti „Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu“ konverents "ELAVAD VANALINNAD. Kultuuripärand ja kestlikud linnasüdamed".

Registreerumine on avatud ja registreeruda saab siin. Täpse ajakava teeme teatavaks augustis.

Foto pärineb raamatust "Eesti linnaehituse ajalugu" Eesti Kunstiakadeemia 2020
22.07.2021

Paide linna kesk- ja varauusaegne asulakoht võeti ajutise kaitse alla

Muinsuskaitseamet võttis Paide linnas asulakohana ajutise kaitse alla Paide kesk- ja varauusaegse hoonestusala, mille arheoloogilise kultuurkihi säilimine on viimastel aastatel hoogustunud ehitustegevuse käigus järjest enam ohtu sattunud.