Sa oled siin

Euroopa pärandilugude konkursile saab projekte esitada kuni 18. aprillini

Teist korda toimuva Euroopa pärandilugude konkursi eesmärk on välja tuua meie kohalike pärandipaikade ning kogukondade pärandiga seotud tegevuste ühisosa Euroopaga. Konkursile oodatakse lugusid, mis seda ühisosa tegevuste kaudu tutvustavad ning 10 parimale konkursil osalenud loole antakse plaanitu elluviimiseks kuni 10 000 eurot.

Konkursil saavad osaleda organisatsioonid, kes on kaasa löönud Euroopa Muinsuskaitsepäevade korraldamises kohalikul tasandil, keda on tunnustatud Euroopa Kultuuripärandi/Europa Nostra auhinnaga või kellele on omistatud Euroopa kultuuripärandi märgis.

Lugude esitamise tähtaeg on 18. aprill ning need tuleb esitada inglise keeles Euroopa Muinsuskaitseäevade kodulehe kaudu. Maikuu lõpuks valitakse esitatud lugude hulgast välja 25 lugu, mille põhjal palutakse loo esitajal koostada detailsem projektitaotlus. Augustis selguvad need 10 lugu ja kogukonda üle Euroopa, kes saavad kavandatud tegevuste elluviimiseks kuni 10 000 eurot.

2018. aastal oli Pärandilugude konkursi üheks võitjaks Tartu Ajaloomuuseumi projekt Linking Home, Linking Europe, kõigi 10 võidutööga saab tutvuda Euroopa Muinsuskaitsepäevade kodulehel https://bit.ly/2Cvm945.

Pärandilugude konkurss on osa Euroopa Muinsuskaitsepäevadest, mida veavad eest Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjon. Euroopa pärandilugude konkurss toimus esimest korda 2018. aastal Euroopa Kultuuripärandiaasta raames, mis oli tervikuna ellu kutsutud eesmärgiga Euroopat pärandi kaudu paremini lõimida.

Lisainfot konkursi kohta Euroopa Muinsuskaitsepäevade kodulehel http://www.europeanheritagedays.com/Story.

Euroopa Pärandilugude konkurssi tutvustav brožüür http://www.europeanheritagedays.com/App_Documents/Uploads/files/EHD%20St... (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

Foto: MuIS. Ettevõtte Viru Rand töötaja arvuti taga (ERM Fk 2971:267); Eesti Rahva Muuseum
18.06.2019

Muuseumid saavad uue moodsa infosüsteemi

Muinsuskaitseamet hakkab koos Kultuuriministeeriumi ja Registrite ja Infosüsteemide Keskusega arendama uut muuseumide infosüsteemi (MuIS 2.0), mis annab veelgi parema juurdepääsu meie rikkalikele muuseumikogudele. Projekti eeltaotlus sai Riigi Infosüsteemi Ametilt heakskiidu, poole aasta jooksul tuleb läbi viia hange ja esitada täistaotlus Euroopa Regionaalfondist poolemiljonilise toetuse saamiseks.

Pärandivaderid Parksepa Keskkoolist. Foto: Andres Breidaks
23.05.2019

Muinsuskaitseamet toetas muuseumide ja muinsuskaitse valdkondade arendamist ligi 150 000 euroga

Selgunud on Muinsuskaitseameti taotlusvooru "Kultuuripärandi valdkonna arendamine" tulemused. Sel aastal esimest korda läbi viidud ühisest taotlusvoorust saavad toetust 34 muinsuskaitse ja muuseumivaldkonna arendamiseks mõeldud projekti kogusummas 149 998 eurot.