Sa oled siin

Euroopa pärandilugude konkursile saab projekte esitada kuni 18. aprillini

Teist korda toimuva Euroopa pärandilugude konkursi eesmärk on välja tuua meie kohalike pärandipaikade ning kogukondade pärandiga seotud tegevuste ühisosa Euroopaga. Konkursile oodatakse lugusid, mis seda ühisosa tegevuste kaudu tutvustavad ning 10 parimale konkursil osalenud loole antakse plaanitu elluviimiseks kuni 10 000 eurot.

Konkursil saavad osaleda organisatsioonid, kes on kaasa löönud Euroopa Muinsuskaitsepäevade korraldamises kohalikul tasandil, keda on tunnustatud Euroopa Kultuuripärandi/Europa Nostra auhinnaga või kellele on omistatud Euroopa kultuuripärandi märgis.

Lugude esitamise tähtaeg on 18. aprill ning need tuleb esitada inglise keeles Euroopa Muinsuskaitseäevade kodulehe kaudu. Maikuu lõpuks valitakse esitatud lugude hulgast välja 25 lugu, mille põhjal palutakse loo esitajal koostada detailsem projektitaotlus. Augustis selguvad need 10 lugu ja kogukonda üle Euroopa, kes saavad kavandatud tegevuste elluviimiseks kuni 10 000 eurot.

2018. aastal oli Pärandilugude konkursi üheks võitjaks Tartu Ajaloomuuseumi projekt Linking Home, Linking Europe, kõigi 10 võidutööga saab tutvuda Euroopa Muinsuskaitsepäevade kodulehel https://bit.ly/2Cvm945.

Pärandilugude konkurss on osa Euroopa Muinsuskaitsepäevadest, mida veavad eest Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjon. Euroopa pärandilugude konkurss toimus esimest korda 2018. aastal Euroopa Kultuuripärandiaasta raames, mis oli tervikuna ellu kutsutud eesmärgiga Euroopat pärandi kaudu paremini lõimida.

Lisainfot konkursi kohta Euroopa Muinsuskaitsepäevade kodulehel http://www.europeanheritagedays.com/Story.

Euroopa Pärandilugude konkurssi tutvustav brožüür http://www.europeanheritagedays.com/App_Documents/Uploads/files/EHD%20St... (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

Hotellihoone J. Laidoneri plats 8, Viljandis sai 2018. aastal Muinsuskaitseameti tunnustuse kui hästi taasatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis
22.04.2019

Siim Raie repliik seoses Jaan Tamme arvamusartikliga

19. aprillil ilmus Delfis arheoloog Jaan Tamme muinsuskaitse valdkonda ning uut muinsuskaitseseadust käsitlev arvamusartikkel, kus esinevate ebatäpsuste tõttu pean vajalikuks seda omalt poolt kommenteerida.

Vanim püsti seisev kahhelahi Skandinaavias ja Baltikumis, Skoklosteris (1669 Michel Erikkson)
13.04.2019

Pidula mõis peitis erakordset saladust

Lisaks Eesti kõige väärtuslikumate keskaegsete kirikute, kõige ägedama vanalinna, maitsvaima õlu, Salme laeva jne leidub Saaremaal veel piisavalt haruldusi. Saarlased, iga kord kui midagi väga haruldast leitakse on see teie juures! Ehk on kellelgi veel kodus Nukitsamehe 2 osa, Lembitu kolp või Abramsi tank?