Sa oled siin

Euroopa pärandipealikud kohtuvad Tallinnas

8.-10. septembril toimub Tallinnas Euroopa kultuuripärandi eest vastutavate valitsusorganisatsioonide juhtide võrgustiku iga-aastane foorum EHHF - European Heritage Heads Forum. Kolmepäevase kohtumise raames külastatakse erinevaid kultuuripärandi objekte ning arutletakse valdkonna arengute, probleemide ja parimate praktikate üle.

Foorumi tänavuse kokkusaamise fookusteema on rekonstrueerimine. “Läbi ajaloo on mälu ja füüsilise keskkonna rekonstrueerimine olnud poleemiliseks teemaks paljudes Euroopa riikides. Häving ja kadu käib paratamatult kultuuripärandiga kaasa, kuid kui midagi otsustatakse taasluua, toob see endaga kaasa vajaduse seda põhjendada. Need teemad ja näited praktikatest tulevadki kolleegidega arutlusele,” ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Kohtumise keskseks sündmuseks on 9. septembril Tallinnas Kai kunstikeskuses toimuv seminar, mille peakõnelejaks on Ann Rigney Utrechti Ülikoolist. Lisaks professor Rigney ettekandele monumentidest ja kultuurimälust on kavas erinevad arutelupaneelid konserveerimisest, restaureerimist ning monumentide konstrueerivast ja rekonstrueerivast rollist mälu kujundamisel. Seminarile lisaks külastavad foorumil osalejad Eestis veedetud päevadel ka kohalikku eriilmelist kultuuripärandit, sh näiteks Haapsalu ja Padise linnust, Arvo Pärdi keskust ja Naissaart. 

Osalemine EHHF-i võrgustikus on vabatahtlik ning see koondab pärandihalduse eest vastutavate riiklike ameteid, ministeeriume ja nende allasutusi. European Heritage Heads Forum’i tegevuses on kutsutud osalema Euroopa Liidu, Euroopa Majanduspiirkonna ja Euroopa Nõukogu riikide pärandivaldkonna eksperdid ja juhid. EHHF-i eesmärgiks on jagada teadmisi ja kogemusi ajalooliste keskkondade haldamises. Foorum kohtub üldiselt igal aastal ning tänavune kokkusaamine on järjekorras viieteistkümnes. 

European Heritage Heads Forum’i kohta saab lähemalt lugeda foorumi kodulehelt: www.ehhf.eu

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.