Sa oled siin

Jätkub Muinsuskaitseameti ja Norra Kultuuripärandiameti koolitusprogramm “Elavad vanalinnad”

Projekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine kultuuripärandi kaudu” raames toimumub selle aasta kevadel kohalikele omavalitsustele, pärandi- ja ruumi valdkonna ekspertidele ja huvilistele suunatud koolitusprogramm “Elavad vanalinnad”. Kolm, erinevates linnades toimuvat koolituspäeva avavad vanalinnade väljakutseid ja võimalusi urbanistlikust skaalast hoone ja detailideni. Koolituspäevad toimuvad Viljandis, Haapsalus ja Võrus.

13. aprillil toimus Viljandi Riigimajas toimuva koolituspäev "Vanalinnadega tulevikku!". Vaata salvestust koolituspäevast Muinsuskaitseameti Facebooki lehelt.

29. aprillil toimus Haapsalus Läänemaa Ühisgümnaasiumi aulas avalikule ruumile ning vanalinnade elavdamisele keskenduv koolituspäev "Ruum majade vahel". Vaata salvestust koolituspäevast Muinsuskaitseameti Facebooki lehelt.

6. mail toimub kultuurimajas Võru Kannel koolituspäev "Loovad vanalinnad", mille keskmes on ajalooliste hoonete uuskasutused ning pehme ning kogukonnasõbralik (vana)linnaruum. Päeva modereerib Ragnar Siil (Creativity Lab). 

10.30-11.00 Kogunemine

11.00-11.40 Sissejuhatus, päeva raamistamine - Ragnar Siil (Creativity Lab)

11.40-12.30 "Cultural heritage environments - a resource for sustainable development" - Vignir Freyr Helgason, Anette Morvik (Norra Kultuuripärandiamet)

12.30-13.30 Lõuna 

13.30-14.00 "Kultuuripärand ning hoonete uuskasutus" - Liina Jänes (Kultuuriministeerium)  

14.00-14.45 "Pehme linn - elav linnaruum - inimese, kogukonna ja kliima heaks" - Yoko Alender

14.45-15.30 Vestlusring "Uus elu vanas majas" - Yoko Alender, Liina Jänes, Kristel Onno (Liiva ATE), Siim Meeliste (Võru Linnavalitsus)

Registreeri koolituspäevale siin!

 

Lisainfo

Kaija-Luisa Kurik
projektijuht
kaija-luisa.kurik@muinsuskaitseamet.ee
53421638

Veel uudiseid samal teemal

Paide linn 1683. aasta S. Waxelbergi kaardil. Näha on linnust ja vallikraavi, lisaks linna tänavate võrgustikku, mis on suuresti tänapäevani säilinud. EAA.5393.1.9 
29.04.2022

Ootame arvamusi Paides asuva asulakoha arheoloogiamälestiseks tunnistamise kohta

Muinsuskaitseamet menetleb Paide linna idaosas asuva asulakoha arheoloogiamälestiseks tunnistamist. Arvamusi ja vastuväiteid mälestiseks tunnistamisele ootame hiljemalt 3. juuniks 2022.

26.04.2022

26. aprillil toimuv seminar keskendub kultuuriväärtuste kaitsele kriisiolukorras

Teisipäeval 26. aprillil toimub Muinsuskaitseameti, Kultuuriministeeriumi, UNESCO ERK ja Kaitseministeeriumi koostöös seminar „Kultuuriväärtuste kaitse kriisiolukorras.“ Seminari peaeesmärk on olukorras, kus sõjalistes konfliktides meelega rünnatakse vastaspoole kultuuriväärtusi, tuua omavahel kokku nii militaar kui ka kultuuripärandi valdkond. Seminari üheks peakõnelejaks on Siniste Kilpide president professor Peter Stone.