Sa oled siin

Kas sa teadsid, et registris on üleval varastatud kultuurimälestiste nimekiri?

1990ndatel kirikust varastatud ja 2019. aastal taas koju jõudnud ikoon, mis kujutab on evangelist Markust
1990ndatel kirikust varastatud ja 2019. aastal taas koju jõudnud ikoon, mis kujutab on evangelist Markustt

Kas teadsid, et pea igal aastal jõuab Muinsuskaitseametini info mõne varastatud kultuurimälestise kohta ning õige omanik saab tagasi eseme, mis mõnel juhul on varastatud enam kui veerand sajandi eest! Varastatud asjade seas on kõige rohkem ikoone ja kirikutest varastatud väärtuslikke metallesemeid.

Kui Sul tekib kahtlus, et mingi ese võib olla varastatud kultuurimälestis, siis tasub kindlasti Muinsuskaitseametiga ühendust võtta ning asja päritolu kohta uurida. Varastatud kultuurimälestiste nimekirja leiab Kultuurimälestiste registrist.

Fotol on ühest Eestimaa kirikust 1990ndatel varastatud ikoon, mis eelmisel aastal õnnelikult omanikule tagasi jõudis. Ikoonil on kujutatud evangelist Markust.

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.