Kas sa teadsid, et registris on üleval varastatud kultuurimälestiste nimekiri?
Kas teadsid, et pea igal aastal jõuab Muinsuskaitseametini info mõne varastatud kultuurimälestise kohta ning õige omanik saab tagasi eseme, mis mõnel juhul on varastatud enam kui veerand sajandi eest! Varastatud asjade seas on kõige rohkem ikoone ja kirikutest varastatud väärtuslikke metallesemeid.
Kui Sul tekib kahtlus, et mingi ese võib olla varastatud kultuurimälestis, siis tasub kindlasti Muinsuskaitseametiga ühendust võtta ning asja päritolu kohta uurida. Varastatud kultuurimälestiste nimekirja leiab Kultuurimälestiste registrist.
Fotol on ühest Eestimaa kirikust 1990ndatel varastatud ikoon, mis eelmisel aastal õnnelikult omanikule tagasi jõudis. Ikoonil on kujutatud evangelist Markust.
Veel uudiseid samal teemal
Konkurss arheloogianõuniku ametikohale (asenduskoht)
Muinsuskaitseameti arheoloogianõunik on arheoloogia valdkonna ekspert, kes korraldab muinsuskaitsealast tegevust arheoloogia valdkonnas.
Kandideerida saab kuni 7. märtsini.
Kolmveerand Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kahjustada saanud väärtuslikust kunstivarast on võimalik restaureerida
Pühapäeval Narva-Jõesuus põlengus tõsiselt kahjustada saanud Püha Vladimiri Õigeusu kirikus (ümber muudetud nimega Jumalaema Kaasani Ikooni kirik) olnud rohkem kui sajast kõrge kunstiväärtusega objektist on ekspertide esmase hinnangu põhjal võimalik restaureerida vähemalt kolmveerand. 19. sajandist pärineva ja mälestisena kaitse all oleva puidust kirikuhoone tules saadud kahjustuste täpsem hindamine võtab veel aega.