Sa oled siin

Kas sa teadsid, et registris on üleval varastatud kultuurimälestiste nimekiri?

1990ndatel kirikust varastatud ja 2019. aastal taas koju jõudnud ikoon, mis kujutab on evangelist Markust
1990ndatel kirikust varastatud ja 2019. aastal taas koju jõudnud ikoon, mis kujutab on evangelist Markustt

Kas teadsid, et pea igal aastal jõuab Muinsuskaitseametini info mõne varastatud kultuurimälestise kohta ning õige omanik saab tagasi eseme, mis mõnel juhul on varastatud enam kui veerand sajandi eest! Varastatud asjade seas on kõige rohkem ikoone ja kirikutest varastatud väärtuslikke metallesemeid.

Kui Sul tekib kahtlus, et mingi ese võib olla varastatud kultuurimälestis, siis tasub kindlasti Muinsuskaitseametiga ühendust võtta ning asja päritolu kohta uurida. Varastatud kultuurimälestiste nimekirja leiab Kultuurimälestiste registrist.

Fotol on ühest Eestimaa kirikust 1990ndatel varastatud ikoon, mis eelmisel aastal õnnelikult omanikule tagasi jõudis. Ikoonil on kujutatud evangelist Markust.

Veel uudiseid samal teemal

Kuvatõmmis õppuselt
02.06.2020

Muuseum põleb! – õnneks vaid paberil. Ehk toimus esimene kultuuriväärtuste päästmise kontrollõppus

Esimest korda Eestis toimus möödunud nädalal lauaõppus muuseumides asuvate kultuuriväärtuste päästmiseks ohuolukorras. Õppust korraldasid ühiselt Muinsuskaitseamet, SA Läänemaa Muuseumid, Politsei ja Piirivalve amet ja Päästeamet. Ja mitte ainult ei toimunud taoline õppus esimest korda valdkonna jaoks, vaid esimest korda viidi lauaõppus läbi virtuaalselt, mis lisas kogu ettevõtmisele keerukust aga samas ka põnevust.

Skeem auriku Admiral hukukohaga. 1862. EAA.30.11.662.
29.05.2020

Kas teadsid, et vrakiregistris paljastub veealune maailm?

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registrist leiab põnevat infot meie vetes asuva rikkaliku veealuse pärandi kohta. Registris asuvas vrakiregistris leidub rahvusvahelise projekti raames digitaliseeritud materjale meie vetes toimunud laevahukkude kohta, kokku on uurimiseks üle 1400 vrakikirje.