Sa oled siin

Kas sa teadsid, et registris on üleval varastatud kultuurimälestiste nimekiri?

1990ndatel kirikust varastatud ja 2019. aastal taas koju jõudnud ikoon, mis kujutab on evangelist Markust
1990ndatel kirikust varastatud ja 2019. aastal taas koju jõudnud ikoon, mis kujutab on evangelist Markustt

Kas teadsid, et pea igal aastal jõuab Muinsuskaitseametini info mõne varastatud kultuurimälestise kohta ning õige omanik saab tagasi eseme, mis mõnel juhul on varastatud enam kui veerand sajandi eest! Varastatud asjade seas on kõige rohkem ikoone ja kirikutest varastatud väärtuslikke metallesemeid.

Kui Sul tekib kahtlus, et mingi ese võib olla varastatud kultuurimälestis, siis tasub kindlasti Muinsuskaitseametiga ühendust võtta ning asja päritolu kohta uurida. Varastatud kultuurimälestiste nimekirja leiab Kultuurimälestiste registrist.

Fotol on ühest Eestimaa kirikust 1990ndatel varastatud ikoon, mis eelmisel aastal õnnelikult omanikule tagasi jõudis. Ikoonil on kujutatud evangelist Markust.

Veel uudiseid samal teemal

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.

22.04.2021

Konkurss kahele arheoloogianõuniku ametikohale

Muinsuskaitseamet otsib oma meeskonda kahte arheoloogianõunikku. Kandideerida saab kuni 15. maini.