Sa oled siin

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu?

Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.
Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu (vt menüüs, vasakul)?

Fotokogu sisaldab suure valiku MKA projektdokumentide arhiivis leiduvate fotode, diapositiivide ja negatiivide koopiatest. Varasemad neist pärinevad 1955. aastast.  Piltidel on jäädvustatud rikkalik kultuuripärand esemete, ehitiste, maastike ja muude mälupaikade näol.  

Fotosid saab sorteerida näiteks mälestiste liigi või asukoha alusel.

Tänane kaanestaar on samuti meie fotokogus esindatud. Tegemist on Veljo Ranniku fotoga ning sellel on Eivere mõisa peahoone (1969)

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, mille tulemusel peaks paranema kasutusmugavus. Projektist saad täpsemalt lugeda siit.

#püsikodus

 

Veel uudiseid samal teemal

27.07.2020

Veel loetud päevad saab esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastapreemiatele

Muinsuskaitseameti aastapreemiad antakse välja üheksas kategoorias kuhu kandidaate saab esitada kuni 31. juulini. Aastapreemiad antakse kätte oktoobris, Muinsuskaitseameti sünnipäeval toimuval tänupeol.

Eelmise aasta parim ajutine näitus „Pallas 100. Kunstikool ja kultus“. Foto Hedi Jaansoo.
15.07.2020

Muuseumide kiirendi taotlusvoor avaneb 29. juulil

29. juulil avaneb muuseumide kiirendi taotlusvoor. Toetuse andmise eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad. Taotlusi saab esitada kuni 17. augustini 2020.