Sa oled siin

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu?

Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.
Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu (vt menüüs, vasakul)?

Fotokogu sisaldab suure valiku MKA projektdokumentide arhiivis leiduvate fotode, diapositiivide ja negatiivide koopiatest. Varasemad neist pärinevad 1955. aastast.  Piltidel on jäädvustatud rikkalik kultuuripärand esemete, ehitiste, maastike ja muude mälupaikade näol.  

Fotosid saab sorteerida näiteks mälestiste liigi või asukoha alusel.

Tänane kaanestaar on samuti meie fotokogus esindatud. Tegemist on Veljo Ranniku fotoga ning sellel on Eivere mõisa peahoone (1969)

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, mille tulemusel peaks paranema kasutusmugavus. Projektist saad täpsemalt lugeda siit.

#püsikodus

 

Veel uudiseid samal teemal

Lohusuu kandis asuv kindlustalu saab uue laastukatuse. Foto Elo Lutsepp
13.05.2021

Tänavused taluarhitektuuri toetused on jagatud

Selgusid taluarhitektuuri toetuse saajad, sel aastal saab toetust 19 eraomanikku. Enne 1940. aastat ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde toetuse kogusumma on 200 000 eurot. Taotlusvoorust toetati tänavu kõige enam rookatuste taastamist. Toetust said peamiselt rehielamud, kuid ka arhitekt Erika Nõva poolt projekteeritud asundustalu ja üks kindlustalu.

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.