Sa oled siin

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu?

Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.
Eivere mõisa peahoone, foto Veljo Ranniku 1969.

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris on põnev fotokogu (vt menüüs, vasakul)?

Fotokogu sisaldab suure valiku MKA projektdokumentide arhiivis leiduvate fotode, diapositiivide ja negatiivide koopiatest. Varasemad neist pärinevad 1955. aastast.  Piltidel on jäädvustatud rikkalik kultuuripärand esemete, ehitiste, maastike ja muude mälupaikade näol.  

Fotosid saab sorteerida näiteks mälestiste liigi või asukoha alusel.

Tänane kaanestaar on samuti meie fotokogus esindatud. Tegemist on Veljo Ranniku fotoga ning sellel on Eivere mõisa peahoone (1969)

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, mille tulemusel peaks paranema kasutusmugavus. Projektist saad täpsemalt lugeda siit.

#püsikodus

 

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.