Sa oled siin

Kas teadsid, et registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga?

Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas
Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga, nende hulgas leidub nii hooneid kui spetsiifilisi sõjarajatisi.

2017. aastal viidi läbi 19. ja 20. sajandi militaarpärandi uuring, mille tulemused on koondatud Kultuuripärandi registrisse. Nimekirjast saab otsida huvipakkuvat materjali nii maakonna, ajalooperioodi kui ka objekti nimetuse järgi. Lisaks on mitmete objektide juures täiendav dokument eksperdihinnanguga, kust on võimalik uurimistulemustega põhjalikumalt tutvuda.

Põnevat avastamist!

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, mille tulemusel peaks paranema kasutusmugavus. Projektist saad täpsemalt lugeda siin.

Veel uudiseid samal teemal

27.07.2020

Veel loetud päevad saab esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastapreemiatele

Muinsuskaitseameti aastapreemiad antakse välja üheksas kategoorias kuhu kandidaate saab esitada kuni 31. juulini. Aastapreemiad antakse kätte oktoobris, Muinsuskaitseameti sünnipäeval toimuval tänupeol.

Eelmise aasta parim ajutine näitus „Pallas 100. Kunstikool ja kultus“. Foto Hedi Jaansoo.
15.07.2020

Muuseumide kiirendi taotlusvoor avaneb 29. juulil

29. juulil avaneb muuseumide kiirendi taotlusvoor. Toetuse andmise eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad. Taotlusi saab esitada kuni 17. augustini 2020.