Sa oled siin

Kas teadsid, et registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga?

Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas
Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga, nende hulgas leidub nii hooneid kui spetsiifilisi sõjarajatisi.

2017. aastal viidi läbi 19. ja 20. sajandi militaarpärandi uuring, mille tulemused on koondatud Kultuuripärandi registrisse. Nimekirjast saab otsida huvipakkuvat materjali nii maakonna, ajalooperioodi kui ka objekti nimetuse järgi. Lisaks on mitmete objektide juures täiendav dokument eksperdihinnanguga, kust on võimalik uurimistulemustega põhjalikumalt tutvuda.

Põnevat avastamist!

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, mille tulemusel peaks paranema kasutusmugavus. Projektist saad täpsemalt lugeda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.