Sa oled siin

Kas teadsid, et registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga?

Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas
Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga, nende hulgas leidub nii hooneid kui spetsiifilisi sõjarajatisi.

2017. aastal viidi läbi 19. ja 20. sajandi militaarpärandi uuring, mille tulemused on koondatud Kultuuripärandi registrisse. Nimekirjast saab otsida huvipakkuvat materjali nii maakonna, ajalooperioodi kui ka objekti nimetuse järgi. Lisaks on mitmete objektide juures täiendav dokument eksperdihinnanguga, kust on võimalik uurimistulemustega põhjalikumalt tutvuda.

Põnevat avastamist!

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, mille tulemusel peaks paranema kasutusmugavus. Projektist saad täpsemalt lugeda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Kuvatõmmis õppuselt
02.06.2020

Muuseum põleb! – õnneks vaid paberil. Ehk toimus esimene kultuuriväärtuste päästmise kontrollõppus

Esimest korda Eestis toimus möödunud nädalal lauaõppus muuseumides asuvate kultuuriväärtuste päästmiseks ohuolukorras. Õppust korraldasid ühiselt Muinsuskaitseamet, SA Läänemaa Muuseumid, Politsei ja Piirivalve amet ja Päästeamet. Ja mitte ainult ei toimunud taoline õppus esimest korda valdkonna jaoks, vaid esimest korda viidi lauaõppus läbi virtuaalselt, mis lisas kogu ettevõtmisele keerukust aga samas ka põnevust.

Skeem auriku Admiral hukukohaga. 1862. EAA.30.11.662.
29.05.2020

Kas teadsid, et vrakiregistris paljastub veealune maailm?

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registrist leiab põnevat infot meie vetes asuva rikkaliku veealuse pärandi kohta. Registris asuvas vrakiregistris leidub rahvusvahelise projekti raames digitaliseeritud materjale meie vetes toimunud laevahukkude kohta, kokku on uurimiseks üle 1400 vrakikirje.