Sa oled siin

Kas teadsid, et registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga?

Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas
Veljo Ranniku fotokogu,Teise Maailmasõja kindlustuse kaugusmõõdiku soomustorn Tahkunas

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registris saab tutvuda ka Eesti rikkaliku militaarpärandiga, nende hulgas leidub nii hooneid kui spetsiifilisi sõjarajatisi.

2017. aastal viidi läbi 19. ja 20. sajandi militaarpärandi uuring, mille tulemused on koondatud Kultuuripärandi registrisse. Nimekirjast saab otsida huvipakkuvat materjali nii maakonna, ajalooperioodi kui ka objekti nimetuse järgi. Lisaks on mitmete objektide juures täiendav dokument eksperdihinnanguga, kust on võimalik uurimistulemustega põhjalikumalt tutvuda.

Põnevat avastamist!

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, mille tulemusel peaks paranema kasutusmugavus. Projektist saad täpsemalt lugeda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Lohusuu kandis asuv kindlustalu saab uue laastukatuse. Foto Elo Lutsepp
13.05.2021

Tänavused taluarhitektuuri toetused on jagatud

Selgusid taluarhitektuuri toetuse saajad, sel aastal saab toetust 19 eraomanikku. Enne 1940. aastat ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde toetuse kogusumma on 200 000 eurot. Taotlusvoorust toetati tänavu kõige enam rookatuste taastamist. Toetust said peamiselt rehielamud, kuid ka arhitekt Erika Nõva poolt projekteeritud asundustalu ja üks kindlustalu.

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.