Sa oled siin

Kas teadsid, et registrist leiab palju põnevat ka maa-arhitektuuri kohta

Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984
Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste register ei sisalda endas mitte ainult mälestistega seotud teavet vaid ka palju materjali meie rikkalikust ja väga põnevast maa-arhitektuurist?

Kultuurimälestiste registri maaehituspärandi andmekogu sisaldab Eesti Vabaõhumuuseumi poolt kogutud materjale meie piirkonnale iseloomuliku taluhoonestuse, valla- ning koolimajade kohta. Traditsiooniline maa-arhitektuur on tänaseks päevaks jalgu jäämas kaasaegsele eluviisile, mistõttu vajab kahtlemata meie tähelepanu ning hoolt. Maaehituspärandi andmekogust saad otsida oma kodukohas asuva ning tänaseni säilinud ehituspärandi kohta sisukaid kirjeldusi ning fotosid. Siit avaneb taaskord üks põnev lehekülg pärandi uurimiseks ja koduse aja sisustamiseks: https://bit.ly/2Wazur0

Fotol Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984.

 

Veel uudiseid samal teemal

Arheoloogianõuniku töökuulutus
19.02.2021

Konkurss arheloogianõuniku ametikohale (asenduskoht)

Muinsuskaitseameti arheoloogianõunik on arheoloogia valdkonna ekspert, kes korraldab muinsuskaitsealast tegevust arheoloogia valdkonnas.

Kandideerida saab kuni 7. märtsini.

17.02.2021

Kolmveerand Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kahjustada saanud väärtuslikust kunstivarast on võimalik restaureerida

Pühapäeval Narva-Jõesuus põlengus tõsiselt kahjustada saanud Püha Vladimiri Õigeusu kirikus (ümber muudetud nimega Jumalaema Kaasani Ikooni kirik) olnud rohkem kui sajast kõrge kunstiväärtusega objektist on ekspertide esmase hinnangu põhjal võimalik restaureerida vähemalt kolmveerand. 19. sajandist pärineva ja mälestisena kaitse all oleva puidust kirikuhoone tules saadud kahjustuste täpsem hindamine võtab veel aega.