Sa oled siin

Kas teadsid, et registrist leiab palju põnevat ka maa-arhitektuuri kohta

Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984
Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste register ei sisalda endas mitte ainult mälestistega seotud teavet vaid ka palju materjali meie rikkalikust ja väga põnevast maa-arhitektuurist?

Kultuurimälestiste registri maaehituspärandi andmekogu sisaldab Eesti Vabaõhumuuseumi poolt kogutud materjale meie piirkonnale iseloomuliku taluhoonestuse, valla- ning koolimajade kohta. Traditsiooniline maa-arhitektuur on tänaseks päevaks jalgu jäämas kaasaegsele eluviisile, mistõttu vajab kahtlemata meie tähelepanu ning hoolt. Maaehituspärandi andmekogust saad otsida oma kodukohas asuva ning tänaseni säilinud ehituspärandi kohta sisukaid kirjeldusi ning fotosid. Siit avaneb taaskord üks põnev lehekülg pärandi uurimiseks ja koduse aja sisustamiseks: https://bit.ly/2Wazur0

Fotol Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984.

 

Veel uudiseid samal teemal

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.

22.04.2021

Konkurss kahele arheoloogianõuniku ametikohale

Muinsuskaitseamet otsib oma meeskonda kahte arheoloogianõunikku. Kandideerida saab kuni 15. maini.