Sa oled siin

Kas teadsid, et registrist leiab palju põnevat ka maa-arhitektuuri kohta

Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984
Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste register ei sisalda endas mitte ainult mälestistega seotud teavet vaid ka palju materjali meie rikkalikust ja väga põnevast maa-arhitektuurist?

Kultuurimälestiste registri maaehituspärandi andmekogu sisaldab Eesti Vabaõhumuuseumi poolt kogutud materjale meie piirkonnale iseloomuliku taluhoonestuse, valla- ning koolimajade kohta. Traditsiooniline maa-arhitektuur on tänaseks päevaks jalgu jäämas kaasaegsele eluviisile, mistõttu vajab kahtlemata meie tähelepanu ning hoolt. Maaehituspärandi andmekogust saad otsida oma kodukohas asuva ning tänaseni säilinud ehituspärandi kohta sisukaid kirjeldusi ning fotosid. Siit avaneb taaskord üks põnev lehekülg pärandi uurimiseks ja koduse aja sisustamiseks: https://bit.ly/2Wazur0

Fotol Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984.

 

Veel uudiseid samal teemal

Kuvatõmmis õppuselt
02.06.2020

Muuseum põleb! – õnneks vaid paberil. Ehk toimus esimene kultuuriväärtuste päästmise kontrollõppus

Esimest korda Eestis toimus möödunud nädalal lauaõppus muuseumides asuvate kultuuriväärtuste päästmiseks ohuolukorras. Õppust korraldasid ühiselt Muinsuskaitseamet, SA Läänemaa Muuseumid, Politsei ja Piirivalve amet ja Päästeamet. Ja mitte ainult ei toimunud taoline õppus esimest korda valdkonna jaoks, vaid esimest korda viidi lauaõppus läbi virtuaalselt, mis lisas kogu ettevõtmisele keerukust aga samas ka põnevust.

Skeem auriku Admiral hukukohaga. 1862. EAA.30.11.662.
29.05.2020

Kas teadsid, et vrakiregistris paljastub veealune maailm?

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registrist leiab põnevat infot meie vetes asuva rikkaliku veealuse pärandi kohta. Registris asuvas vrakiregistris leidub rahvusvahelise projekti raames digitaliseeritud materjale meie vetes toimunud laevahukkude kohta, kokku on uurimiseks üle 1400 vrakikirje.