Sa oled siin

Kas teadsid, et registrist leiab palju põnevat ka maa-arhitektuuri kohta

Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984
Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste register ei sisalda endas mitte ainult mälestistega seotud teavet vaid ka palju materjali meie rikkalikust ja väga põnevast maa-arhitektuurist?

Kultuurimälestiste registri maaehituspärandi andmekogu sisaldab Eesti Vabaõhumuuseumi poolt kogutud materjale meie piirkonnale iseloomuliku taluhoonestuse, valla- ning koolimajade kohta. Traditsiooniline maa-arhitektuur on tänaseks päevaks jalgu jäämas kaasaegsele eluviisile, mistõttu vajab kahtlemata meie tähelepanu ning hoolt. Maaehituspärandi andmekogust saad otsida oma kodukohas asuva ning tänaseni säilinud ehituspärandi kohta sisukaid kirjeldusi ning fotosid. Siit avaneb taaskord üks põnev lehekülg pärandi uurimiseks ja koduse aja sisustamiseks: https://bit.ly/2Wazur0

Fotol Tika talu rehielamu, foto Riina Pau 1984.

 

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.