Sa oled siin

Kas teadsid, et väljaveoloa taotlust saab nüüd esitada registri kaudu?

Fotol välisnäitusel kasutatud kilekott ERMi kogudest. ERM A 1040:131, Eesti Rahva Muuseum, http://www.muis.ee/museaalview/3579285
Fotol välisnäitusel kasutatud kilekott ERMi kogudest. ERM A 1040:131, Eesti Rahva Muuseum, http://www.muis.ee/museaalview/3579285

Kas teadsid, et kui Sa soovid Eestist välja viia esemeid, mis on kultuuriväärtuste väljaveo, ekspordi ja sisseveo seaduses toodud nimistu järgi kultuuriväärtused, on selleks vajalik kultuuriväärtuste väljaveoluba.

Nüüd on võimalik väljaveoloa taotlust esitada Kultuurimälestiste registri kaudu. Selleks tuleb end kodanikukeskkonnast sisse logida ning valida vasakult menüüst Väljaveo taotlused – lisa uus taotlus. Taotleja andmed on juba eeltäidetud, ning vajalik on lisada vaid info väljaveetava eseme kohta.

Kultuurimälestiste register on hetkel arendusprojektis, millest täpsemalt saad lugeda siit

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.