Sa oled siin

Kas teadsid, et vrakiregistris paljastub veealune maailm?

Skeem auriku Admiral hukukohaga. 1862. EAA.30.11.662.
Skeem auriku Admiral hukukohaga. 1862. EAA.30.11.662.

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registrist leiab põnevat infot meie vetes asuva rikkaliku veealuse pärandi kohta. Registris asuvas vrakiregistris leidub rahvusvahelise projekti raames digitaliseeritud materjale meie vetes toimunud laevahukkude kohta, kokku on uurimiseks üle 1400 vrakikirje. Iga vraki kohta on koondatud info selle ajaloo, tehniliste näitajate ning ka hukkumisloo kohta. Kirjete juures leidub fotomaterjali ning olemas on viide arhiiviallikale. Vrakke on võimalik otsida erinevate parameetrite järgi. Näiteks laeva päritolu, dateeringu või hukkumise aja järgi.

Sukeldu ajalukku ja põnevat avastamist!

https://register.muinas.ee/public.php?menuID=wreckregistry

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.