Sa oled siin

Kas teadsid, et vrakiregistris paljastub veealune maailm?

Skeem auriku Admiral hukukohaga. 1862. EAA.30.11.662.
Skeem auriku Admiral hukukohaga. 1862. EAA.30.11.662.

Kas teadsid, et Kultuurimälestiste registrist leiab põnevat infot meie vetes asuva rikkaliku veealuse pärandi kohta. Registris asuvas vrakiregistris leidub rahvusvahelise projekti raames digitaliseeritud materjale meie vetes toimunud laevahukkude kohta, kokku on uurimiseks üle 1400 vrakikirje. Iga vraki kohta on koondatud info selle ajaloo, tehniliste näitajate ning ka hukkumisloo kohta. Kirjete juures leidub fotomaterjali ning olemas on viide arhiiviallikale. Vrakke on võimalik otsida erinevate parameetrite järgi. Näiteks laeva päritolu, dateeringu või hukkumise aja järgi.

Sukeldu ajalukku ja põnevat avastamist!

https://register.muinas.ee/public.php?menuID=wreckregistry

Veel uudiseid samal teemal

Siim Raie ja Tiit Salumäe lepingut allkirjastamas
30.06.2020

Muinsuskaitseamet ja EELK kinnitasid koostööleppega ühised põhimõtted kultuuripärandi hoidmisel

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ja EELK piiskop Tiit Salumäe poolt allkirjastatud koostöökokkuleppega rõhutatakse ühiselt kultuuripärandi säilitamise olulisust ning sõnastatakse koostöövaldkonnad ja aluspõhimõtted Eesti Evangeelsele Luterlikule kirikule kuuluvate mälestiste hoidmiseks ja säilitamiseks. EELK on üks suurimaid mälestiste omanikke Eestis.

12.06.2020

Euroopa arheoloogiapäevad pakuvad põnevat programmi

19.-21. juunil 2020 toimuvad teist korda Euroopa arheoloogiapäevad. Eestigi osaleb üle-Euroopalises programmis teist aastat järjest ning meie muuseumid ja arheoloogid korraldavad huvilistele põnevaid sündmusi mitmel pool Eestis.