Sa oled siin

Kutsume huvilisi Võru muinsuskaitseala tuleviku üle arutama

Võru linna plaan 1912. LVVA-6828-4-534
Võru linna plaan 1912. LVVA-6828-4-534

Ootame kõiki huvilisi Võru muinsuskaitseala kaitsekorra koostamise teisele kaasamiskoosolekule, mis toimub neljapäeval, 9. märtsil kell 17.30-19.30 kultuurimaja Kannel II korruse saalis.

Koosolekul tutvustatakse muinsuskaitseala kaitsekorra koostamiseks tehtud uuringuid ning muinsuskaitseala hoonete kaitsekategooriate määramise põhimõtteid ja esmaseid ettepanekuid. Lisaks on ühisel arutlusel muinsuskaitseala ja kaitsevööndi võimalikud piirimuudatused ja kuulda saab ka Võru vanalinnaga seotud arenguprojektidest.

Kava:

Võru muinsuskaitseala läbi ajaloo - Muinsuskaitseameti Võrumaa nõunik Tiina Pettai.

Arutelu: kust ja kuidas kulgeb muinsuskaitseala piir? - modereerib Muinsuskaitseameti Põlvamaa nõunik Anu Lepp.

Võru vanalinna arenguprojektid - Võru linna peaarhitekt Diana Vene.

Võru muinsuskaitseala kaitsekorra alusuuringute tulemused - arheoloogia, haljastus ja hooned - Vana-Võromaa muuseumide peavarahoidja, arheoloog Mirja Ots; Muinsuskaitseameti maastikuarhitekt Raili Uustalu; Võru muinsuskaitseala kaitsekorra koostamise töörühma liikmed, Muinsuskaitseameti nõunikud Anu Lepp ja Tiina Pettai.

Trükise „Elavad vanalinnad. Võru“ esitlus.

Osalemiseks palume hiljemalt 8. märtsiks registreeruda siin.

Lisainfot Võru muinsuskaitseala kaitsekorra koostamise kohta saab Muinsuskaitseameti kodulehelt www.muinsuskaitseamet.ee/vorukaitsekord.

Panustame koos pärandi säilimisse, kohtumiseni ühisel arutelul!

Lisainfo

Tiina Pettai
Muinsuskaitseameti Võrumaa nõunik
53068625
tiina.pettai@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2023

Muinsuskaitseamet tähistab sünnipäeva, ootame 1. oktoobril külla!

1. oktoobril 1993. aastal alustas iseseisvuse taastanud Eestis tegevust Muinsuskaitseamet. Tänavu möödub sellest 30 aastat. Kutsume kõiki pärandisõpru sellel puhul endale külla, koos Muinsuskaitseameti sünnipäeva tähistama. Pühapäeval, 1. oktoobril kell 11-16 on avatud Muinsuskaitseameti Tallinna kontori (Pikk 2) uksed ning osaleda saab mitmetes põnevates tegemistes. 

20.09.2023

Konkurss arheoloogianõuniku ametikohale

Otsime oma kollektiivi arheoloogianõunikku. Tegu osakoormuse ja tähtajalise lepinguga. Kandideerida saab kuni 5. oktoobrini.