Sa oled siin

Muinsuskaitseamet jagas noortele Päranditegija auhindu

Algkooli vanuseklassis saavutasid esikoha Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kooli 4. klassi lapsed, kelle võistlustööks oli Kose-Uuemõisa kabelist joonistatud pildist meisterdatud pusle ja kabelist inspireeritud regilaul.
Algkooli vanuseklassis saavutasid esikoha Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kooli 4. klassi lapsed, kelle võistlustööks oli Kose-Uuemõisa kabelist joonistatud pildist meisterdatud pusle ja kabelist inspireeritud regilaul.

Muinsuskaitseamet andis täna, 8. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis toimunud auhinnatseremoonial üle koolinoortele suunatud Päranditegija konkursi auhinnad. Konkursi teema „Peidus pärand“ oli inspireeritud tänavustest Muinsuskaitsepäevadest ja konkurss kutsus noori ümbritsevat pärandit märkama ja seda lugude kaudu teistele tutvustama.

„Inimestena säilitame ja hoolitseme vaid nende asjade eest, mis meie jaoks väärtuslikud on, neid asju, mida me ei näe ega tunne, et saa ka väärtuslikuks pidada. Päranditegijad on õppinud konkursi käigus nägema ja tundma nii argist kui ajaloolist ning teinud neist oma pärandi ja seda teistega jaganud,“ ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Algkooli vanuseklassis saavutasid esikoha Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kooli 4. klassi lapsed, kelle võistlustööks oli Kose-Uuemõisa kabelist joonistatud pildist meisterdatud pusle ja kabelist inspireeritud regilaul. Teise koha saavutas Meribel Paloots ja kolmanda Mairold Dvorov Tapa Gümnaasiumist, mõlemad kaardistasid oma kodus leiduvat pärandit.

Põhikooli vanuseastmes hindas žürii esikoha vääriliseks Ramsi Avatud Noortekeskuse noorte Kihu talu ajalugu uurinud töö. Teise koha pälvisid Kohila Koolituskeskuse kunstikooli lapsed, kes esitasid konkursile aninatsioonifilmi "Tohisoo mõisa aarded". Kolmanda koha sai Kaarel Jagomägi Tartu Mart Reiniku Koolist huvitava tehnilise lahenduse eest Tartu linnamüüri tutvustamisel.

Gümnaasiumi vanuseastmes võitis konkursi Emma Haas Viimsi Gümnaasiumist kelle võistlusele saadetud video tutvustas maakodust vaatajatele maakodust leitud ajaloolist triikrauda ja põgusalt ka triikraua leiutamislugu. Teine ja kolmas koht läks gümnaasiumi vanuseastmes jagamisele kahe teise Viimsi Gümnaasiumi õpilase, Triin Korvi ja Hella Õitspuu vahel. Kellest esimese võistlustöö rääkis perekonna märtsipommitamisega seotud loo ja teine võistlustöö oli seotud esmapilgul argise koduse pärandi ja vanaema jutustatud lugudega.

Tänavuse konkursi teema -  „Peidus pärand - see, mis otse silme ees, võib vahetevahel jääda hoopis kahe silma vahele“ -  oli inspireeritud 9.-12. septembrini toimuvate Muinsuskaitsepäevade teemast ja konkursile olid oodatud käega katsutavast kultuuripärandist kõnelevad tööd.

Konkursile laekus 37 tööd. Töid hindas neljaliikmeline žürii, kuhu kuulusid Eesti Vabaõhumuuseumi haridusvaldkonna juht Mariliis Tõitoja, Pärandivaderite projektijuht Elle Lepik, RMK pärandkultuuri spetsialist Triin Kusmin ja Muinsuskaitseameti Põlvamaa nõunik Anu Lepp. Töid hinnati kolmes vanuserühmas: algkool, põhikool ja keskkool. Kõige tihedamaks osutus konkurents tänavu gümnaasiumi vanuseklassis.

Lisainfo

Eve Rand
kommunikatsiooninõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632
Eve.Rand@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Rebala muinsuskaitseala
23.03.2023

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu on avalikul väljapanekul 23. märtsist - 30. aprillini 2023.

Ootame dokumentidega tutvuma!

31. märtsil toimub Kostivere mõisas infopäev kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse taotlusvooru kohta. Registreeruda saab SIIN

08.03.2023

Konkurss Jõgevamaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Jõgevamaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 22. märtsini 2023.