Sa oled siin

Muinsuskaitseamet kutsub üles esitama kandidaate aastapreemiatele

Juuli lõpuni saab esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastapreemiatele. Kandidaate saab üles seada üheksas kategoorias ning aastapreemiad antakse kätte novembris toimuval tänupeol.

„Aastapreemiatega soovime esile tõsta ja tänada inimesi, kes on eriliselt panustanud kultuuripärandi hoidmisse ja arendamisse. Selleks võib olla mõne mälestise eeskujulik korrastamine omaniku, projekteerija või meistrimehena aga ka järjepidev tegevus pärandi uurija või tutvustajana. Sageli oskavad kogukonna liikmed ise kõige paremini esile tuua inimesi ja tegusid, mis nende pärandit hoiavad,“ selgitas Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie avaliku konkursi tagamaid. 

Kandidaate preemiatele saab esitada üheksas valdkonnas: hästi restaureeritud ehitis, hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, uusehitis ajaloolises keskkonnas, aasta leid, aasta tegu, pärandi tutvustaja, pärandihoidja, parim uurija ja restauraator. Preemiasaajad valib välja žürii, kuhu lisaks Muinsuskaitseameti esindajatele kuulub ka pärandivaldkonna eksperte.

Tähtaeg kandidaatide esitamiseks on 31. juuli 2021.

Muinsuskaitseameti aastapreemiate statuudiga saab tutvuda ameti kodulehel www.muinsuskaitseamet.ee/aastapreemiad

 

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita vorm https://forms.gle/g3py98hU3JqDJjyN9

Vaata inspiratsiooniks, kes pälvisid Muinsuskaitseameti aastapreemiad 2019. aastal ja 2020. aastal.

 

Lisainfo:

Saara Huimerind-Tuksam
Kommunikatsiooniosakonna spetsialist
53832587
saara.huimerind@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

02.08.2021

Veel nädal aega saab esitada sündmusi Muinsuskaitsepäevade kavva

Muinsuskaitseamet kutsub kaasa lööma 9.-12. septembrini toimuvatel Muinsuskaitsepäevadel katusteemaga “Peidus pärand” ja korraldama selles vahemikus oma kodukandis kohalikku pärandit tutvustavaid sündmusi. Kaasa lööma on oodatud kõik soovijad, korraldatavast sündmusest tuleks märku anda hiljemalt 9. augustiks.

27.07.2021

Muinsuskaitsepäevadeks valmib näitus monumentaalkunstist Eestis nõukogude perioodil 

Septembris toimuvateks Muinsuskaitsepäevadeks katusteemaga “Peidus pärand” koostavad kuraatorid Anu Soojärv ja Gregor Taul näitust monumentaal-dekoratiivkunstist nõukogude Eestis. Näitusele tuleb ligi 60 erinevates tehnikates valmistatud teost üle terve Eesti. Põhiosas on näitus on virtuaalne ja avaneb külastamiseks augusti lõpus muinsuskaitsepäevade kodulehel.