Sa oled siin

Muinsuskaitseamet kutsub üles esitama kandidaate aastapreemiatele

Tänasest saab esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastapreemiatele. Kandidaate saab üles seada üheksas kategoorias ning aega selleks on juuli lõpuni. Aastapreemiad antakse kätte novembris toimuval tänupeol.

„Aastapreemiatega soovime esile tõsta ja tänada inimesi, kes on eriliselt panustanud kultuuripärandi hoidmisse ja arendamisse. Selleks võib olla mõne mälestise eeskujulik korrastamine omaniku, projekteerija või meistrimehena aga ka järjepidev tegevus pärandi uurija või tutvustajana. Sageli oskavad kogukonna liikmed ise kõige paremini esile tuua inimesi ja tegusid, mis nende pärandit hoiavad,“ selgitas Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie avaliku konkursi tagamaid. 

Kandidaate preemiatele saab esitada üheksas valdkonnas: hästi restaureeritud ehitis, hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis, uusehitis ajaloolises keskkonnas, aasta leid, aasta tegu, pärandi tutvustaja, pärandihoidja, parim uurija ja restauraator. Preemiasaajad valib välja žürii, kuhu lisaks Muinsuskaitseameti esindajatele kuulub ka pärandivaldkonna eksperte.

Tähtaeg kandidaatide esitamiseks on 31. juuli 2021.

Muinsuskaitseameti aastapreemiate statuudiga saab tutvuda ameti kodulehel www.muinsuskaitseamet.ee/aastapreemiad

 

Kandidaadi esitamiseks tuleb täita vorm https://forms.gle/g3py98hU3JqDJjyN9

Vaata inspiratsiooniks, kes pälvisid Muinsuskaitseameti aastapreemiad 2019. aastal ja 2020. aastal.

 

Lisainfo:

Triin Reidla
Kommunikatsiooniosakonna spetsialist
5625 6587
triin.reidla@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

14.06.2021

Täna algavad Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kannatada saanud kunstivara päästetalgud

Muinsuskaitseameti eestvedamisel toimuvad Narva Muuseumi Kunstigaleriis 14.—17. juunini Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kannatada saanud hinnalise kunstivara päästetalgud, mille käigus rohkem kui 60 restauraatorit korrastab ja vajadusel valmistab kahjustatud ikoonid ette restaureerimistöödeks. Kunstigalerii külastajatel on võimalus päästetöid ja restauraatorite tegevust ka oma silmaga näha.

07.06.2021

Konkurss kommunikatsiooniosakonna juhataja ametikohale

Käimas on konkurss Muinsuskaitseameti kommunikatsiooniosakonna juhataja ametikohale.

Kandideerimiseks saada palun meile oma CV ja motivatsioonikiri koos palgasooviga hiljemalt 20.06.2021 aadressile info@muinsuskaitseamet.ee.