Sa oled siin

Muinsuskaitseamet kuulutas välja hanke looduslike pühapaikade inventeerimiseks Pärnumaal

Hiiesaar Pärnu jões, 1976. Foto: A. Sillasoo, kultuurimälestiste register
Hiiesaar Pärnu jões, 1976. Foto: A. Sillasoo, kultuurimälestiste register

Muinsuskaitseamet kuulutas välja hanke, et inventeerida looduslikud pühapaigad ajaloolise Pärnumaa Häädemeeste, Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Saarde, Tori ja Vändra kihelkondades, mis jäävad Rail Balticu trassikoridori. Inventeerimine toimub Kultuuriministeeriumi arengukava "Eesti looduslikud pühapaigad. Uurimine ja hoidmine" raames, projekti rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Looduslike pühapaikadena mitte muinsuskaitse ega looduskaitse all olevad looduslikud pühapaigad inventeeritakse ühtse metoodika alusel, eesmärgiga saada ülevaade pühapaikade arvust, paiknemisest ning piiridest. Inventeerija(te) leidmiseks korraldab Muinsuskaitseamet riigihanke. Inventeerimise üldine eesmärk on andmete kogumine ja pühapaikade kandmine maaomanike ja erinevate ametkondade jaoks avalikule kaardirakendusele, et planeerimis-, muinsus- ja keskkonnakaitselisi otsuseid langetades oleks võimalik pühapaikadega arvestada ja tagada nende säilimine. Inventeerimise üksuteks on ajaloolised kihelkonnad. Käesoleva inventeerimisetapi käigus inventeeritakse looduslikud pühapaigad ajaloolisel Pärnumaa Häädemeeste, Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Saarde, Tori ja Vändra kihelkondades.

Hanke nr 211372 ja tingimustega saab tutvuda e-riigihangete keskkonnas: riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/1589902/general-info

Rohkem infot looduslike pühapaikade ja nende inventariseerimise kohta leiab Muinsuskaitseameti koduleheküljelt www.muinsuskaitseamet.ee/ajaloolised-ja-looduslikud-puhapaigad

Pakkumusi saab esitada kuni 21.08.2019 kell 12:00.

Lisainfo ja küsimused:

Pikne Kama
Muinsuskaitseamet
Looduslike pühapaikade nõunik
5365 7848
pikne.kama@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Vilsandi tuletorn. Foto: Aivo Raud
09.10.2019

Selgusid muinsuskaitsevaldkonna aasta parimad

Muinsuskaitseamet andis täna Tallinnas Vabal Laval kätte tunnustused valdkonna möödunud aasta parimatele. Kokku anti 11. kategoorias välja 55 tunnustust innustavat eeskuju näitavatele pärandihoidjatele ja -tutvustajatele ning hästi restaureeritud mälestistele.  

26.09.2019

Valitsus lisas miljon eurot tagastatud ehitismälestiste korrastamiseks

Valitsus otsustas täna, 26. septembri eraldada ehitismälestiste korrastamiseks miljon eurot. Toetus on mõeldud omandireformi käigus tagastatud ehitismälestiste hooldamiseks, remontimiseks, konserveerimiseks, restaureerimiseks ja taastamiseks.