Sa oled siin

Muinsuskaitseamet osaleb muuseumitöötajate digioskuste arendamise projektis

Maikuu toob häid uudiseid rahvusvahelise koostöö rindelt. Aasta alguses Uppsala Ülikooli poolt Nordplus programmi taotlusvooru esitatud projekt „DigMus: Empowering Museum Proffessionals with Digital Skills” („DigMuS: Muuseumitöötaja varustamine digioskustega”) on saanud heakskiidu ning juba septembris võib kaks aastat vältav koostöö alata. Lisaks Uppsala Ülikoolile löövad projektis kaasa Gävleborgi Muuseum, Vilniuse Ülikool, Leedu Kunstimuuseum ning Muinsuskaitseamet.

Tänapäeva muuseumid toimivad avatud väljal vastates pidevalt muutuvatele majanduslikele, tehnoloogilistele, sotsiaalsetele ning kultuurilistele mõjuteguritele. Viimane kümnend on toonud kaasa digitaalse pöörde, mille tulemuseks on üha suurenev huvi muuseumikogude digiteerimise ja digitaalse materjali kättesaadavuse vastu. Ehkki digitaalse materjali maht kasvab jätkuvalt, jääb selle kasutuspotentsiaal muuseumide haridusprogrammides, uurimustöös ning külastajakogemuste loomisel pahatihti täiel määral realiseerimata.

Käimalükatud projekti eesmärgiks on kaardistada Balti riikide ja Põhjamaade muuseumide hetkeolukorda – leida häid näiteid olemasoleva digitaalse materjali kasutamisest ning hinnata kitsaskohti. Kaardistuse põhjal sünnib parimaid praktikaid koondav muuseumitöötajatele suunatud juhendmaterjal koos seda saatvate seminaride ning rahvusvahelise veebinariga.

Loe Põhjamaade Ministrite Nõukogu Nordplus programmi võimalusest ning läbiviidavatest projektidest lähemalt: https://www.nordplusonline.org/

Veel uudiseid samal teemal

Arheoloogianõuniku töökuulutus
19.02.2021

Konkurss arheloogianõuniku ametikohale (asenduskoht)

Muinsuskaitseameti arheoloogianõunik on arheoloogia valdkonna ekspert, kes korraldab muinsuskaitsealast tegevust arheoloogia valdkonnas.

Kandideerida saab kuni 7. märtsini.

17.02.2021

Kolmveerand Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kahjustada saanud väärtuslikust kunstivarast on võimalik restaureerida

Pühapäeval Narva-Jõesuus põlengus tõsiselt kahjustada saanud Püha Vladimiri Õigeusu kirikus (ümber muudetud nimega Jumalaema Kaasani Ikooni kirik) olnud rohkem kui sajast kõrge kunstiväärtusega objektist on ekspertide esmase hinnangu põhjal võimalik restaureerida vähemalt kolmveerand. 19. sajandist pärineva ja mälestisena kaitse all oleva puidust kirikuhoone tules saadud kahjustuste täpsem hindamine võtab veel aega.