Sa oled siin

Muinsuskaitseamet osaleb muuseumitöötajate digioskuste arendamise projektis

Maikuu toob häid uudiseid rahvusvahelise koostöö rindelt. Aasta alguses Uppsala Ülikooli poolt Nordplus programmi taotlusvooru esitatud projekt „DigMus: Empowering Museum Proffessionals with Digital Skills” („DigMuS: Muuseumitöötaja varustamine digioskustega”) on saanud heakskiidu ning juba septembris võib kaks aastat vältav koostöö alata. Lisaks Uppsala Ülikoolile löövad projektis kaasa Gävleborgi Muuseum, Vilniuse Ülikool, Leedu Kunstimuuseum ning Muinsuskaitseamet.

Tänapäeva muuseumid toimivad avatud väljal vastates pidevalt muutuvatele majanduslikele, tehnoloogilistele, sotsiaalsetele ning kultuurilistele mõjuteguritele. Viimane kümnend on toonud kaasa digitaalse pöörde, mille tulemuseks on üha suurenev huvi muuseumikogude digiteerimise ja digitaalse materjali kättesaadavuse vastu. Ehkki digitaalse materjali maht kasvab jätkuvalt, jääb selle kasutuspotentsiaal muuseumide haridusprogrammides, uurimustöös ning külastajakogemuste loomisel pahatihti täiel määral realiseerimata.

Käimalükatud projekti eesmärgiks on kaardistada Balti riikide ja Põhjamaade muuseumide hetkeolukorda – leida häid näiteid olemasoleva digitaalse materjali kasutamisest ning hinnata kitsaskohti. Kaardistuse põhjal sünnib parimaid praktikaid koondav muuseumitöötajatele suunatud juhendmaterjal koos seda saatvate seminaride ning rahvusvahelise veebinariga.

Loe Põhjamaade Ministrite Nõukogu Nordplus programmi võimalusest ning läbiviidavatest projektidest lähemalt: https://www.nordplusonline.org/

Veel uudiseid samal teemal

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.

22.04.2021

Konkurss kahele arheoloogianõuniku ametikohale

Muinsuskaitseamet otsib oma meeskonda kahte arheoloogianõunikku. Kandideerida saab kuni 15. maini.