Sa oled siin

Muinsuskaitseamet toetas muuseumide ja muinsuskaitse valdkondade arendamist ligi 150 000 euroga

Pärandivaderid Parksepa Keskkoolist. Foto: Andres Breidaks
Pärandivaderid Parksepa Keskkoolist. Foto: Andres Breidaks

Selgunud on Muinsuskaitseameti taotlusvooru "Kultuuripärandi valdkonna arendamine" tulemused. Sel aastal esimest korda läbi viidud ühisest taotlusvoorust saavad toetust 34 muinsuskaitse ja muuseumivaldkonna arendamiseks mõeldud projekti kogusummas 149 998 eurot.

Taotlusvooru eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine.
 
“Arendustegevuste lähendamine ühise taotlusvooru kaudu on hea võimalus kahte tegelikult seotud valdkonda omavahel lähendada ja teeb rõõmu, et toetust saanud projektide teemaspekter on väga lai. Kultuuripärandi puhul ei räägi me ammu enam pelgalt kaitsmisest ja säilitamisest, vaid avame pärandit laiale publikule, kaasame külastajaid ning teeme koostööd teiste valdkondadega. Taotlusvooru tulemused näitavad ilmekalt, et mõtleme valdkonnas aktiivsete asutuste ja ühendustega samas suunas ning mitmed toetust saanud projektid annavad olulise arenguhüppe kogu valdkonnale,“ ütles Muisuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.
 
Mitmed toetust saanud projektid on seotud erialase koolitamisega, et arendada nii muuseumitöötajate kui muinsuskaitse spetsialistide teadmisi. Koolitusi on seinast seina, näiteks muuseumikogude säilitamise teemal, koolitused ajaloolise hoone omanikule, ajalooliste tapeetide teemadel või siis hoopis sellest, kuidas muuseumide saavad paremini arvestada erivajadustega inimestega. Voorust said toetust ka laialt tuntud traditsioonilised sündmused, nagu Muuseumiöö, Laste ja noorte muuseumifestival "Avatud mänguväljad" ja koolinoortele mõeldud Pärandivaderite projekt.
 
Muinsuskaitseamet korraldas taotlusvooru esmakordselt. Varem on muuseumidele ja muinsuskaitse valdkonnas  tegutsevatele ühendustele andud arendustegevusteks toetusi Kultuuriministeerium, kuid sel aastal jõustunud uue muinsuskaitseseadusega on ka muuseumivaldkonna kureerimine liikunud Muinsuskaitseametisse.
 
Rohkem infot taotlusvooru ja toetust saanud projektide kohta leiab muinsuskaitseameti kodulehelt www.muinsuskaitseamet.ee
 

Lisainfo:
Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
50 900 96
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Foto ee http://www.bms.edu.lv/
04.06.2020

Balti Museoloogiakool 2020 ootab osalejaid

Avatud on kandideerimine juba 17. korda toimuvale Balti Museoloogiakooli, mis leiab aset 2.-8. augustil Narvas. Tänavuse museoloogiakooli teemaks on riskide haldamine ja valmisolek kriisidega toimetulekuks.

Avaldusi ootame hiljemalt 22. juuniks.

Kultuuriminister Tõnis Lukas ja Hedi Vilumaa - aasta pärandi hoidja 2019. Foto: Aron Urb
04.06.2020

Esita kandidaat Muinsuskaitseameti aastapreemiatele

Muinsuskaitseamet kutsub üles esitama kandidaate Muinsuskaitse aastapreemiatele. Kandidaate saab esitada üheksas kategoorias ning aega selleks on juuli lõpuni. Aastapreemiad antakse kätte oktoobris, Muinsuskaitseameti sünnipäeval toimuval tänupeol.