Sa oled siin

Muinsuskaitseamet toetas muuseumide ja muinsuskaitse valdkondade arendamist ligi 150 000 euroga

Pärandivaderid Parksepa Keskkoolist. Foto: Andres Breidaks
Pärandivaderid Parksepa Keskkoolist. Foto: Andres Breidaks

Selgunud on Muinsuskaitseameti taotlusvooru "Kultuuripärandi valdkonna arendamine" tulemused. Sel aastal esimest korda läbi viidud ühisest taotlusvoorust saavad toetust 34 muinsuskaitse ja muuseumivaldkonna arendamiseks mõeldud projekti kogusummas 149 998 eurot.

Taotlusvooru eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine.
 
“Arendustegevuste lähendamine ühise taotlusvooru kaudu on hea võimalus kahte tegelikult seotud valdkonda omavahel lähendada ja teeb rõõmu, et toetust saanud projektide teemaspekter on väga lai. Kultuuripärandi puhul ei räägi me ammu enam pelgalt kaitsmisest ja säilitamisest, vaid avame pärandit laiale publikule, kaasame külastajaid ning teeme koostööd teiste valdkondadega. Taotlusvooru tulemused näitavad ilmekalt, et mõtleme valdkonnas aktiivsete asutuste ja ühendustega samas suunas ning mitmed toetust saanud projektid annavad olulise arenguhüppe kogu valdkonnale,“ ütles Muisuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.
 
Mitmed toetust saanud projektid on seotud erialase koolitamisega, et arendada nii muuseumitöötajate kui muinsuskaitse spetsialistide teadmisi. Koolitusi on seinast seina, näiteks muuseumikogude säilitamise teemal, koolitused ajaloolise hoone omanikule, ajalooliste tapeetide teemadel või siis hoopis sellest, kuidas muuseumide saavad paremini arvestada erivajadustega inimestega. Voorust said toetust ka laialt tuntud traditsioonilised sündmused, nagu Muuseumiöö, Laste ja noorte muuseumifestival "Avatud mänguväljad" ja koolinoortele mõeldud Pärandivaderite projekt.
 
Muinsuskaitseamet korraldas taotlusvooru esmakordselt. Varem on muuseumidele ja muinsuskaitse valdkonnas  tegutsevatele ühendustele andud arendustegevusteks toetusi Kultuuriministeerium, kuid sel aastal jõustunud uue muinsuskaitseseadusega on ka muuseumivaldkonna kureerimine liikunud Muinsuskaitseametisse.
 
Rohkem infot taotlusvooru ja toetust saanud projektide kohta leiab muinsuskaitseameti kodulehelt www.muinsuskaitseamet.ee
 

Lisainfo:
Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
50 900 96
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

muuseumide infosüsteem
07.08.2019

Avalikustati hange uue muuseumide infosüsteemi arenduspartneri leidmiseks

Registrite ja infosüsteemide keskus kuulutas välja hanke uue muuseumide infosüsteemi arenduspartneri leidmiseks, hanget tutvustatakse 12. ja 22. augustil kell 15.00-17.00 RIK Tallinna kontoris aadressil Lubja 4. Infopäeval osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil elis.riispapp@rik.ee.

Muuseumide infosüsteem (MuIS) on mõeldud Eesti muuseumikogude haldamiseks, kirjeldamiseks ja avalikkusele kättesaadavaks tegemiseks. Tegemist on veebipõhise töökeskkonnaga, mis on oma olemuselt maailmas ainulaadne, kuna see on mõeldud kõikidele Eesti muuseumidele, sõltumata nende ainevaldkonnast, suurusest või omandivormist. 

Hiiesaar Pärnu jões, 1976. Foto: A. Sillasoo, kultuurimälestiste register
25.07.2019

Muinsuskaitseamet kuulutas välja hanke looduslike pühapaikade inventeerimiseks Pärnumaal

Muinsuskaitseamet kuulutas välja hanke, et inventeerida looduslikud pühapaigad ajaloolise Pärnumaa Häädemeeste, Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Saarde, Tori ja Vändra kihelkondades, mis jäävad Rail Balticu trassikoridori. Inventeerimine toimub Kultuuriministeeriumi arengukava "Eesti looduslikud pühapaigad. Uurimine ja hoidmine" raames, projekti rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.