Muinsuskaitseameti arhiivi fondidest on nüüd kättesaadavad 18 891 kaadrit Eesti fotopärandit
Koostöös Rahvusarhiiviga digiteeriti Muinsuskaitseameti arhiivi fondidest projekti „Eesti fotopärandi digimine (klaas-ja filminegatiivid)“ raames ca 18 500 kaadrit nii klaas- kui ka filminegatiive. Kõik projektis digiteeritud negatiivid on kirjeldatud ning veebikoopiatega leitavad Rahvusarhiivi fotoinfosüsteemis FOTIS.
Muinsuskaitseameti arhiivi fotokogusse kuuluvad negatiivid perioodist 1952-1960 ja stereofotogramm-meetrilised mõõdistamised ning Johan Naha fotokogu. Johan Naha fotokogu on seotud Kultuurimälestiste registris oleva digiteeritud Naha kogus olevate käsikirjadega.
Tee virtuaalne jalutuskäik 80ndate Tallinna vanalinnas, Pärnu Rüütli tänaval või uudista, mis peitub Harju tänava haljasala maapõues
Rahvusarhiiv arendab ka uut süsteemi Meediateek, kust samuti on kõik materjalid leitavad.
Lisainfo:
Eleonora Lisette Rjabinin
registri peaspetsialist
Muinsuskaitseamet
EleonoraLisette.Rjabinin@muinsuskaitseamet.ee
Veel uudiseid samal teemal
Tulekul on Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik arutelu
8. juunil toimub Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu avalik arutelu. Arutelu toimub Kostivere mõisas ja algab kell 17.00.
Teeme arutelust ka oma Facebooki lehel ülekande.
Huvilistel palume arutelule registreeruda.
Väärtuslike taluhoonete omanikud said Muinsuskaitseametilt toetust
Selgunud on Eesti väärtusliku taluarhitektuuri toetamise taotlusvooru tulemused. Muinsuskaitseameti viiendat korda toimuvasse taotlusvooru laekus tänavu tähtajaliselt 39 taotlust kogusummas üle 340 000 euro. Enne 1940. aastat ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde teostamiseks sai kogusummas 200 000 eurot toetust 18 eraomanikku. Koos tänavuste toetustega on toetust saanud juba 90 taluhoone katusetööd.