Sa oled siin

Muinsuskaitseameti eestvedamisel toimus taas kultuuriväärtuste päästmise lauaõppus

Reedel, 14. mail toimus Muinsuskaitseameti eestvedamisel järjekorras teine kultuuriväärtuste päästmise lauaõppus VÄLK 2021 – tegu oli teise riikliku erinevaid ametkondi kaasava kultuuriväärtuste kriisiõppusega. Sel korral leidis simuleeritud kriis aset SA Eesti Vabaõhumuuseumis, mida tabas stsenaariumi järgi tugev torm. Tormi tulemusel said kannatada nii muusemikülastajad, eksponaathooned kui ka museaalid.

Õppuse ettevalmistamisel ja läbiviimisel osalesid lisaks Muinsuskaitseametile eksperdid Päästeametist ning Politsei- ja Piirivalveametist. Enda proovilepanekuks avaldasid soovi mitmed muuseumid, kelle hulgast sel korral osutus valituks SA Eesti Vabaõhumuuseum. Muuseumi selge soov oma valmisolekut kriisidega toimetulekuks parandada paistis silma nii eelnevalt tehtud ettevalmistustöödes kui ka selles, millise suhtumisega muuseumitöötajad õppusel osalesid.

SA Eesti Vabaõhumuuseumi juhatuse liige Tanel Veeremaa kirjeldas õppusel osalemise kogemust ja kasutugeurit järgnevat: „Väga õpetlik kogemus, mis aitab kiiresti selgitada välja valdkonnad, millega on asutuses hästi ja valdkonnad, mis vajavad kriisisituatsioonis operatiivselt tegutsemiseks veel lihvimist. Erinevate ametkondade kaasamine õppusesse aitab mõista erinevaid standardprotseduure ja ka ootusi üksteise suhtes.“

Kuna õppuse formaat kriisiga toimetuleku võimekuse testimiseks ja kitsaskohtade avastamiseks on end edukalt tõestanud, on Muinsuskaitseamet seadnud eesmärgiks igal aasta ühe valdkondadeülese õppuse läbiviimise ning ettevalmistused järgmiseks õppuseks on juba alanud.

Veel uudiseid samal teemal

14.06.2021

Täna algavad Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kannatada saanud kunstivara päästetalgud

Muinsuskaitseameti eestvedamisel toimuvad Narva Muuseumi Kunstigaleriis 14.—17. juunini Narva-Jõesuu õigeusu kiriku põlengus kannatada saanud hinnalise kunstivara päästetalgud, mille käigus rohkem kui 60 restauraatorit korrastab ja vajadusel valmistab kahjustatud ikoonid ette restaureerimistöödeks. Kunstigalerii külastajatel on võimalus päästetöid ja restauraatorite tegevust ka oma silmaga näha.

08.06.2021

Muinsuskaitseamet kutsub üles esitama kandidaate aastapreemiatele

Tänasest saab esitada kandidaate Muinsuskaitseameti aastapreemiatele. Kandidaate saab üles seada üheksas kategoorias ning aega selleks on juuli lõpuni. Aastapreemiad antakse kätte novembris toimuval tänupeol.