Sa oled siin

Muinsuskaitseameti tähtajaline taotlusvoor on avatud

Fotol on Haapsalu muinsuskaitsealal asuv elamu, mille aknad on restaureeritud Muinsuskaitseameti toetuse toel. Foto: Muinsuskaitseamet
Fotol on Haapsalu muinsuskaitsealal asuv elamu, mille aknad on restaureeritud Muinsuskaitseameti toetuse toel. Foto: Muinsuskaitseamet

2. oktoobrini on kõigil mälestiste omanikel ja valdajatel võimalik esitada taotlusi Muinsuskaitseameti tähtajalisse taotlusvooru mälestiste korrastamiseks 2024. aastal. Toetust saab taotleda mälestiste ja muinsuskaitsealal asuvate ehitiste restaureerimiseks, konserveerimiseks ning hooldamiseks.

Muinsuskaitseameti tähtajalisse taotlusvooru saab taotlusi saab esitada 1. augustist 30. septembrini, kuid erandina võetakse 2024. aasta tähtajalise taotlusvooru taotlusi vastu ka 02.10.2023 (esmaspäeval) kuni kell 23:59, kuna 2023. aastal on 30. september nädalavahetusel (haldusmenetluse seadus § 33 lõige 3).Taotlusvooru tulemused selguvad järgmise eelarveaasta alguses. 

Mälestiste ja muinsuskaitsealal asuvate ehitiste restaureerimiseks, konserveerimiseks ning hooldamiseks saab toetust küsida mälestise omanik või valdaja. Minimaalne toetussumma on 200 eurot, maksimaalne toetussumma ehitiste puhul on kuni 100 000 eurot ja muude mälestiste puhul kuni 20 000 eurot. Toetuse maksimaalne osakaal tööde kogumaksumusest (ja abikõlblikest kuludest) saab olla sõltuvalt taotlejast 50%-90%.

Taotlusi on võimalik esitada läbi kultuurimälestiste registri ning taotlusele peab olema lisatud vähemalt kaks kehtivat ja võrreldavat hinnapakkumist. Taotluste esitamise tähtaeg on 02.10.2023 kell 23:59.

Täpsema info Muinsuskaitseameti toetuste kohta on leitav ameti kodulehelt

Lisainfo:
Kadri Schmidt 
toetuste spetsialist 
Tel 58864595 
Kadri.Schmidt@muinsuskaitseamet.ee