Sa oled siin

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Septembri keskpaigas toimunud muinsuskaitsepäevade kolmepäevasesse kavasse mahtus eriilmelisi ettevõtmisi ekskursioonidest talguteni. Toimunud sündmuste katusteemaks oli “Peidus pärand” ja ettevõtmiste keskmes olid kohalikud pärandobjektid, mis esmapilgul võivad tunduda tavalisena, kuid tegelikkuses on kogukonna jaoks olulised ja identiteeti loovad. Lisaks ajaloo tutvustamisele oli paljude muinsuskaitsepäevade kavas olnud sündmuste eesmärgiks ka aktiivselt kaasata inimesi selle mõtestamisesse ja säilitamisesse.

Tänavusteks muinsuskaitsepäevadeks valmis ka näitus “Monumentaalkunst Nõukogude Eestis. Plastgraanulitest metallvarbadeni”, mis on veel viimaseid päevi, kuni 25. septembrini, avatud Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus. Muinsuskaitsepäevade kodulehel saab näitusega aga tutvuda ka edaspidi.

Näitusel näeb poolsadat saja žanri mitmekesisust esitlevat näidet, mis on peidus kultuurimajades, endistes kolhoosi- ja sovhoosikeskustes, koolides ja teistes avalikes hoonetes, sageli ruumides, kuhu pole vaba ligipääsu ega põhjustki minna, üle Eesti.

Muinsuskaitsepäevad on kord aastas üle kogu Eesti toimuv festival, millega tutvustatakse meid igapäevaselt ümbritsevat rikast ja mitmekesist kultuuripärandit. Ühe nädalavahetuse jooksul on avatud majad ja mälupaigad, toimuvad ekskursioonid ja töötoad ning palju muud huvitavat kodukandi pärandi ja ajaloo tutvustamiseks ja mõistmiseks. Kõik sündmused toimuvad kohalike inimeste eestvedamisel.

Veel uudiseid samal teemal

Rebala muinsuskaitseala
23.03.2023

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu on avalikul väljapanekul 23. märtsist - 30. aprillini 2023.

Ootame dokumentidega tutvuma!

31. märtsil toimub Kostivere mõisas infopäev kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse taotlusvooru kohta. Registreeruda saab SIIN

08.03.2023

Konkurss Jõgevamaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Jõgevamaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 22. märtsini 2023.