Sa oled siin

Muudatused Muinsuskaitseameti töökorralduses

Foto: Terviseamet
Foto: Terviseamet

Selleks, et hoida meie töötajate, koostööpartnerite ja terve pärandikogukonna tervist, oleme kokku leppinud, et Muinsuskaitseamet läheb alates tänasest, 13. märtsist koroonaviiruse leviku tõkestamiseks üle muudetud töökorraldusele. Muudetud töökorraldus kehtib praeguste andmete kohaselt 1. maini.

Muudetud töökorraldus tähendab, et need Muinsuskaitseameti töötajad, kelle töö seda vähegi võimaldab, jäävad kodukontorisse. Kõik vastuvõtuajad on tühistatud, kuid nõustame kodanikke jätkuvalt telefoni ja e-posti teel. Kui näost näkku kohtumine on siiski möödapääsmatu, palume see enne vastava ametnikuga personaalselt kokku leppida.

Kuni 1. maini jäävad ära kõik Muinsuskaitseameti planeeritud avalikud üritused.

Muinsuskaitseameti arhiivi uurimissaali lahtiolekuajad on tühistatud kuni 1. maini, küsimustele ja päringutele vastame meilitsi. Möödapääsmatu vajaduse korral arhiivi külastada palume külastusaeg eelnevalt arhiivitöötajaga kokku leppida (640 3024 või arhiiv@muinsuskaitseamet.ee).

Tööd jätkab Muinsuskaitseameti menetluskomisjon, vajadusel saavad kodanikud osaleda Skype või telefoni teel.

Vabandame, kui muudatustest tingitult võib meie poolt antavate lubade väljastamine viibida. Konkreetsetel juhtudel teavitame sellega seotud kodanikke personaalselt.

Olge terved!

Veel uudiseid samal teemal

Lohusuu kandis asuv kindlustalu saab uue laastukatuse. Foto Elo Lutsepp
13.05.2021

Tänavused taluarhitektuuri toetused on jagatud

Selgusid taluarhitektuuri toetuse saajad, sel aastal saab toetust 19 eraomanikku. Enne 1940. aastat ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde toetuse kogusumma on 200 000 eurot. Taotlusvoorust toetati tänavu kõige enam rookatuste taastamist. Toetust said peamiselt rehielamud, kuid ka arhitekt Erika Nõva poolt projekteeritud asundustalu ja üks kindlustalu.

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.