Sa oled siin

Muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevused said 150 000 eurot toetust

Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman
Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman

Selgusid muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevustele suunatud taotlusvooru tulemused. Arendustegevusteks saab toetust 28 projekti, kogusummas 150 000 eurot. Muinsuskaitseametile laekus tähtajaks 70 nõuetekohast taotlust, kokku küsiti toetust summas 500 000 eurot.

„Traditsiooniliselt on kultuuripärandi taotlusvooru esitatud sündmusi, mis eeldavad füüsiliselt kokkusaamist ning seetõttu oli vooru tugev konkurents väga meeldiv üllatus. Paljude projektidega haarati kinni võimalusest kolida sündmused digitaalsesse ruumi. Paraku jäid joone alla mitmed tugevad projektid, mis väärinuks toetamist,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Juba tuntud Pärandivaderite, Muuseumiöö ja Ajapaiga kõrval said toetust mitmed digiteerimisprojektid (näiteks MTÜ Eesti Ajalooliste Tapeetide Kogu projekt või Eesti Sõjamuuseumi väärtusliku sõja-ajaloolise videomaterjali digiteerimine), Eesti muuseumide arendusprogramm Muuseum 3.0, mitmed restaureerimiskoolitused üle terve Eesti ning digitaalsed muuseumihariduse programmid erinevatelt muuseumidelt.

Taotlusvooru tulemustega saab tutvuda siin.

Toetuse eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö ja populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine.

Lisainfo

Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Lohusuu kandis asuv kindlustalu saab uue laastukatuse. Foto Elo Lutsepp
13.05.2021

Tänavused taluarhitektuuri toetused on jagatud

Selgusid taluarhitektuuri toetuse saajad, sel aastal saab toetust 19 eraomanikku. Enne 1940. aastat ehitatud väärtuslike taluhoonete katusetööde toetuse kogusumma on 200 000 eurot. Taotlusvoorust toetati tänavu kõige enam rookatuste taastamist. Toetust said peamiselt rehielamud, kuid ka arhitekt Erika Nõva poolt projekteeritud asundustalu ja üks kindlustalu.

06.05.2021

Täna algab vestlusringide sari „Elavad vanalinnad“

Muinsuskaitseamet alustab vestlusringide sarjaga, mis avab Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandi Ameti partnerprojekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu” fookusteemasid  ning tutvustab projekti kaudu rahastuse saanud hooneid ja nende tulevikuplaane. Esimene vestlusring teemal "Tühjad hooned ja uued kasutused" toimub täna, 6. mail algusega kell 16.00 ja seda saab jälgida Muinsuskaitseameti Facebooki lehel. Kohtumise keskmes on Lihula mõisa viinaaida ning Võru ajaloolise külalistemaja uute kasutuse visioonid.