Sa oled siin

Muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevused said 150 000 eurot toetust

Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman
Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman

Selgusid muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevustele suunatud taotlusvooru tulemused. Arendustegevusteks saab toetust 28 projekti, kogusummas 150 000 eurot. Muinsuskaitseametile laekus tähtajaks 70 nõuetekohast taotlust, kokku küsiti toetust summas 500 000 eurot.

„Traditsiooniliselt on kultuuripärandi taotlusvooru esitatud sündmusi, mis eeldavad füüsiliselt kokkusaamist ning seetõttu oli vooru tugev konkurents väga meeldiv üllatus. Paljude projektidega haarati kinni võimalusest kolida sündmused digitaalsesse ruumi. Paraku jäid joone alla mitmed tugevad projektid, mis väärinuks toetamist,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Juba tuntud Pärandivaderite, Muuseumiöö ja Ajapaiga kõrval said toetust mitmed digiteerimisprojektid (näiteks MTÜ Eesti Ajalooliste Tapeetide Kogu projekt või Eesti Sõjamuuseumi väärtusliku sõja-ajaloolise videomaterjali digiteerimine), Eesti muuseumide arendusprogramm Muuseum 3.0, mitmed restaureerimiskoolitused üle terve Eesti ning digitaalsed muuseumihariduse programmid erinevatelt muuseumidelt.

Taotlusvooru tulemustega saab tutvuda siin.

Toetuse eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö ja populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine.

Lisainfo

Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

18.09.2020

Muinsuskaitseamet ootab kuni 30. septembrini toetuste taotlusi

Kuni kuu lõpuni on avatud Muinsuskaitseameti toetuste tähtajaline taotlusvoor. Toetust saab küsida kõikide mälestise liikide kohta (sh muinsuskaitseala ehitised). Ootame teie taotlusi Kultuurimälestiste registri kaudu või vastaval vormil hiljemalt 30. septembriks 2020.

Oktoobris avatakse ka omandireformi reservfondi taotlusvoor 2021, millest toetatakse omandireformi käigus tagastatud ehitismälestiste kordategemist.  Sinna saab taotlusi esitada ajavahemikus 10.-31. oktoober 2020.

Joonisel fragment Haapsalu vanalinna detailplaneerimisprojekti korrektuurist. Graafiline osa 1980 (ERA.T-76.1.5084)
17.09.2020

Konkurss kultuurimälestiste registri peaspetsialisti ametikohale

Otsime kolleegi kultuurimälestiste registri peaspetsialisti ametikohale. Tegu on asenduskohaga.

Kandideerida saab kuni 4. oktoobrini.