Sa oled siin

Muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevused said 150 000 eurot toetust

Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman
Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman

Selgusid muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevustele suunatud taotlusvooru tulemused. Arendustegevusteks saab toetust 28 projekti, kogusummas 150 000 eurot. Muinsuskaitseametile laekus tähtajaks 70 nõuetekohast taotlust, kokku küsiti toetust summas 500 000 eurot.

„Traditsiooniliselt on kultuuripärandi taotlusvooru esitatud sündmusi, mis eeldavad füüsiliselt kokkusaamist ning seetõttu oli vooru tugev konkurents väga meeldiv üllatus. Paljude projektidega haarati kinni võimalusest kolida sündmused digitaalsesse ruumi. Paraku jäid joone alla mitmed tugevad projektid, mis väärinuks toetamist,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Juba tuntud Pärandivaderite, Muuseumiöö ja Ajapaiga kõrval said toetust mitmed digiteerimisprojektid (näiteks MTÜ Eesti Ajalooliste Tapeetide Kogu projekt või Eesti Sõjamuuseumi väärtusliku sõja-ajaloolise videomaterjali digiteerimine), Eesti muuseumide arendusprogramm Muuseum 3.0, mitmed restaureerimiskoolitused üle terve Eesti ning digitaalsed muuseumihariduse programmid erinevatelt muuseumidelt.

Taotlusvooru tulemustega saab tutvuda siin.

Toetuse eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö ja populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine.

Lisainfo

Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Rebala muinsuskaitseala
23.03.2023

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu on avalikul väljapanekul 23. märtsist - 30. aprillini 2023.

Ootame dokumentidega tutvuma!

31. märtsil toimub Kostivere mõisas infopäev kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse taotlusvooru kohta. Registreeruda saab SIIN

08.03.2023

Konkurss Jõgevamaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Jõgevamaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 22. märtsini 2023.