Sa oled siin

Muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevused said 150 000 eurot toetust

Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman
Eesti Rahva Muuseum Autor Berta Vosman

Selgusid muuseumide ja muinsuskaitse arendustegevustele suunatud taotlusvooru tulemused. Arendustegevusteks saab toetust 28 projekti, kogusummas 150 000 eurot. Muinsuskaitseametile laekus tähtajaks 70 nõuetekohast taotlust, kokku küsiti toetust summas 500 000 eurot.

„Traditsiooniliselt on kultuuripärandi taotlusvooru esitatud sündmusi, mis eeldavad füüsiliselt kokkusaamist ning seetõttu oli vooru tugev konkurents väga meeldiv üllatus. Paljude projektidega haarati kinni võimalusest kolida sündmused digitaalsesse ruumi. Paraku jäid joone alla mitmed tugevad projektid, mis väärinuks toetamist,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Juba tuntud Pärandivaderite, Muuseumiöö ja Ajapaiga kõrval said toetust mitmed digiteerimisprojektid (näiteks MTÜ Eesti Ajalooliste Tapeetide Kogu projekt või Eesti Sõjamuuseumi väärtusliku sõja-ajaloolise videomaterjali digiteerimine), Eesti muuseumide arendusprogramm Muuseum 3.0, mitmed restaureerimiskoolitused üle terve Eesti ning digitaalsed muuseumihariduse programmid erinevatelt muuseumidelt.

Taotlusvooru tulemustega saab tutvuda siin.

Toetuse eesmärk on muuseumi- ja muinsuskaitse valdkonna strateegiline arendamine, valdkondade koostöö ja populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine.

Lisainfo

Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Siim Raie ja Tiit Salumäe lepingut allkirjastamas
30.06.2020

Muinsuskaitseamet ja EELK kinnitasid koostööleppega ühised põhimõtted kultuuripärandi hoidmisel

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ja EELK piiskop Tiit Salumäe poolt allkirjastatud koostöökokkuleppega rõhutatakse ühiselt kultuuripärandi säilitamise olulisust ning sõnastatakse koostöövaldkonnad ja aluspõhimõtted Eesti Evangeelsele Luterlikule kirikule kuuluvate mälestiste hoidmiseks ja säilitamiseks. EELK on üks suurimaid mälestiste omanikke Eestis.

12.06.2020

Euroopa arheoloogiapäevad pakuvad põnevat programmi

19.-21. juunil 2020 toimuvad teist korda Euroopa arheoloogiapäevad. Eestigi osaleb üle-Euroopalises programmis teist aastat järjest ning meie muuseumid ja arheoloogid korraldavad huvilistele põnevaid sündmusi mitmel pool Eestis.