Sa oled siin

Muuseumide kiirendi taotlusvoor ootab arenguhüppeid loovaid taotlusi

Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel
Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel

Kuni 31. detsembrini 2021 on muuseumidel võimalus esitada taotlusi Muinsuskaitseameti muuseumide kiirendi taotlusvooru. Toetuse andmise eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad.

„Eesti muuseumid on maailma tasemel ja populaarsed, mis tähendab, et inimeste ootused muuseumides pakutavale aina kasvavad. Teiselt poolt ebakindlad ajad ning aina vahetuvad reeglid ei ole muuseumidele hästi mõjunud, seega sellise vooru tähtsus on olulisem kui kunagi varem,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Käesolev taotlusvoor annabki muuseumidele seemneraha, mille abil likvideerida mõni kitsaskoht, parendada olemasolevat teenust või arendada välja täiesti uus teenus. Teenuste all on mõeldud kõike huvitavat, mida muuseum avalikkusele pakub: näitused, sündmused, programmid, digiteenused jt kultuuripärandit külastajale lähemale toovad tegevused. Oluline on, et toetatav projekt ei tooks tulevikus muuseumile kaasa uusi püsikulusid, mida selle projekti enda tulud katta ei suuda.

Taotlusvooru aluseks on kultuuriministri määrus „Muuseumiprojektide toetamise tingimused ja kord“.  Taotluste esitamise tähtaeg on 31. detsember 2021. Taotlusvooru eelarve on 700 000 eurot.

Täpsete tingimustega saab tutvuda siin.

Lisainfo
Mirjam Rääbis
Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht
Mirjam.Raabis@muinsuskaitseamet.ee
5090096

Veel uudiseid samal teemal

Pärnu linnakindlustused 17. sajandi lõpul – 18. sajandi alguses
25.11.2022

Toimub Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamine

Muinsuskaitseamet algatas Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamise menetluse.

Ootame eelnõule tagasisidet kuni 30. detsembrini 2022.

15.11.2022

Konkurss õigusosakonna juhataja ametikohale

Muinsuskaitseamet on riigiamet, mis esindab parimal võimalikul viisil avalikku huvi Eesti kultuuripärandi hoidmisel, arendamisel ja kaitsel. Meie missioon on hoolitseda Eesti kultuuripärandi väärtuslikuma osa säilimise ja arendamise eest, inspireerida inimesi osa saama mitmekesisest ja rikkalikust kultuuripärandist.