Sa oled siin

Muuseumide kiirendi taotlusvoor ootab arenguhüppeid loovaid taotlusi

Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel
Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel

Kuni 31. detsembrini 2021 on muuseumidel võimalus esitada taotlusi Muinsuskaitseameti muuseumide kiirendi taotlusvooru. Toetuse andmise eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad.

„Eesti muuseumid on maailma tasemel ja populaarsed, mis tähendab, et inimeste ootused muuseumides pakutavale aina kasvavad. Teiselt poolt ebakindlad ajad ning aina vahetuvad reeglid ei ole muuseumidele hästi mõjunud, seega sellise vooru tähtsus on olulisem kui kunagi varem,“ ütles Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Käesolev taotlusvoor annabki muuseumidele seemneraha, mille abil likvideerida mõni kitsaskoht, parendada olemasolevat teenust või arendada välja täiesti uus teenus. Teenuste all on mõeldud kõike huvitavat, mida muuseum avalikkusele pakub: näitused, sündmused, programmid, digiteenused jt kultuuripärandit külastajale lähemale toovad tegevused. Oluline on, et toetatav projekt ei tooks tulevikus muuseumile kaasa uusi püsikulusid, mida selle projekti enda tulud katta ei suuda.

Taotlusvooru aluseks on kultuuriministri määrus „Muuseumiprojektide toetamise tingimused ja kord“.  Taotluste esitamise tähtaeg on 31. detsember 2021. Taotlusvooru eelarve on 700 000 eurot.

Täpsete tingimustega saab tutvuda siin.

Lisainfo
Mirjam Rääbis
Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht
Mirjam.Raabis@muinsuskaitseamet.ee
5090096

Veel uudiseid samal teemal

Rebala muinsuskaitseala
23.03.2023

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu on avalikul väljapanekul 23. märtsist - 30. aprillini 2023.

Ootame dokumentidega tutvuma!

31. märtsil toimub Kostivere mõisas infopäev kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse taotlusvooru kohta. Registreeruda saab SIIN

08.03.2023

Konkurss Jõgevamaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Jõgevamaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 22. märtsini 2023.