Sa oled siin

Muuseumide kiirendi taotlusvoor tuleb taas

Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

1. detsembril avaneb muuseumide kiirendi taotlusvoor. Toetuse andmise eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad. Taotlusi saab esitada kuni 2. jaanuarini 2024.

Muuseumid on arenemas kogukonna peegliks ja suhtlusplatvormiks. Nad on muutunud paindlikumaks, kiiresti kohanevaks, auditooriume kaasavaks kultuuri- ja hariduskeskuseks, kus loovus on ühendatud teadmisega ning kus külastaja saab ise luua uut teadmist ja jagada oma kogemusi. Riigi ülesanne on muuseume selles protsessis igati toetada ning luua eeldused avalikkusele kvaliteetse muuseumikogemuse pakkumiseks.

Käesolev taotlusvoor annab muuseumidele seemneraha, mille abil likvideerida mõni kitsaskoht, parendada olemasolevat teenust või arendada välja täiesti uus teenus. Teenuste all on mõeldud laialt kõike, mida muuseum avalikkusele pakub: näitused, sündmused, programmid jt kultuuripärandi säilimisele ja tutvustamisele kaasaaitavad tegevused. Oluline on, et toetatav projekt ei tooks tulevikus muuseumile kaasa uusi püsikulusid, mida selle projekti enda tulud ei suuda katta.

Üheks taotlusvooru tingimuste uuenduseks (PDF) on suuremahuliste püsinäituste maksumuse hinnapiiri tõus. Taotlusvoorust toetatakse suuremahuliste püsinäituste loomise projekte maksimaalselt kokku 60% ulatuses taotlusvooru eelarvest. Suuremahuline püsinäitus on näitus, mille üldmaksumus on 65 000 eurot või rohkem. Sellel aasta ei ole enam piirangut, et saab toetada kuni kahte suuremahulist püsinäitust.

Taotlusvoor avaneb 1. detsembril 2023 ja taotluste esitamise tähtaeg on 2. jaanuar 2024.

Täpsete tingimustega saab tutvuda siin.

Lisainfo
Mirjam Krull
Mirjam.krull@muinsuskaitseamet.ee
5245186

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Rene Altrov
22.11.2023

Konkurss Saaremaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Saaremaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 10. detsembrini.

Muinsuskaitseala piirkonnad, hoonete kaitsekategooriad ja mälestised
14.11.2023

Tulekul on Tallinna vanalinna kaitsekorra ja linnakindlustuste eelnõu avalik arutelu

23. novembril algusega kell 17.00 toimub Tallinna Raekojas Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu ja Tallinna linnakindlustuste kultuurimälestiseks olemise muutmise eelnõu avalik arutelu.