Sa oled siin

Muuseumide kiirendi toetused on jagatud

Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel
Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel

Muuseumide kiirendi taotlusvooru tulemused on selgunud. Toetuse eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad. Kokku sai toetust 20 projekti, kogusummas 756 500 eurot.

Tegu on 2020. aastal ellu kutsutud taotlusvooruga, kuhu sai taotlusi esitada teistkordselt. Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juhi Mirjam Rääbise sõnul on kiirendi voor oluline hüppelaud muuseumidele ning tänaseks on muuseumid seda ka kinnitanud nii sõnades kui taotlustes. "Seekordses voorus oli tase juba väga kõrge ning konkurents üsna tihe. Selle vooru teeb eriliseks paindlikkus, ehk see, mis on iga konkreetse muuseumi jaoks hüppelaud, jääb muuseumide endi kirjeldada, piiranguid peaaegu polegi. Osadest toetatud projektidest, nt Virumaa Muuseumide 3D või Meremuuseumi liitreaalsuse projektid, saavad külastajad tulevikus osa ka kodust lahkumata, mõned projektid jäävad ootama külastajaid ilmsi, nt Fotomuuseumi Isolatsioonidialoogide näitus või Narva Muuseumi Kunstigalerii uus püsiekspositsioon „Elu või karma. Narva lood“. Mõned projektid aitavad muuseumidel külastajaid leida arvestades ümberringi toimuvat, nt Tallinna Linnamuuseumi uus turundus- ja kommunikatsioonistrateegia või Eesti Tervisemuuseumi turundusstrateegia ja -kampaaniate loomine ning elluviimine. Täna on muuseumid hapras seisus ning sellised toetused on vajalikumad kui kunagi varem," ütles Rääbis.

Taotlusvooru laekus 57 nõuetele vastavat taotlust. Järgmine voor avatakse 2021. aasta detsembris.

Vaata lisaks: https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/muuseumide-kiirendi-taotlusvoor, taotlusvooru tulemuste käskkirjaga saab tutvuda siin (PDF) 

Lisainfo

Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

22.04.2021

Konkurss kahele arheoloogianõuniku ametikohale

Muinsuskaitseamet otsib oma meeskonda kahte arheoloogianõunikku. Kandideerida saab kuni 15. maini.

Uue kaitsekorra näitus Tartu Kaarsillal. Foto Muinsuskaitseamet
13.04.2021

Tartu – rohkem kui väike puust linn

Linnarahva ja ametitega koostöös sündinud Tartu muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu ehk uus kokkulepete kogum ala hoidmiseks ja arendamiseks, on jõudnud avalikule väljapanekule. Ootame kõiki kaasa rääkima!