Sa oled siin

Muuseumide kiirendi toetused on jagatud

Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel
Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel

Muuseumide kiirendi taotlusvooru tulemused on selgunud. Toetuse eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad. Kokku sai toetust 20 projekti, kogusummas 756 500 eurot.

Tegu on 2020. aastal ellu kutsutud taotlusvooruga, kuhu sai taotlusi esitada teistkordselt. Muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juhi Mirjam Rääbise sõnul on kiirendi voor oluline hüppelaud muuseumidele ning tänaseks on muuseumid seda ka kinnitanud nii sõnades kui taotlustes. "Seekordses voorus oli tase juba väga kõrge ning konkurents üsna tihe. Selle vooru teeb eriliseks paindlikkus, ehk see, mis on iga konkreetse muuseumi jaoks hüppelaud, jääb muuseumide endi kirjeldada, piiranguid peaaegu polegi. Osadest toetatud projektidest, nt Virumaa Muuseumide 3D või Meremuuseumi liitreaalsuse projektid, saavad külastajad tulevikus osa ka kodust lahkumata, mõned projektid jäävad ootama külastajaid ilmsi, nt Fotomuuseumi Isolatsioonidialoogide näitus või Narva Muuseumi Kunstigalerii uus püsiekspositsioon „Elu või karma. Narva lood“. Mõned projektid aitavad muuseumidel külastajaid leida arvestades ümberringi toimuvat, nt Tallinna Linnamuuseumi uus turundus- ja kommunikatsioonistrateegia või Eesti Tervisemuuseumi turundusstrateegia ja -kampaaniate loomine ning elluviimine. Täna on muuseumid hapras seisus ning sellised toetused on vajalikumad kui kunagi varem," ütles Rääbis.

Taotlusvooru laekus 57 nõuetele vastavat taotlust. Järgmine voor avatakse 2021. aasta detsembris.

Vaata lisaks: https://www.muinsuskaitseamet.ee/et/muuseumide-kiirendi-taotlusvoor, taotlusvooru tulemuste käskkirjaga saab tutvuda siin (PDF) 

Lisainfo

Mirjam Rääbis
Muuseumivaldkonna juht
mirjam.raabis@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Parim püsinäitus ja Suure Muuseumiroti võitja on Tartu Ülikooli muuseumi näitus „Toomkiriku saladuste kamber”. Foto: Mana Kaasik
19.01.2023

Viimsis jagati täna Muuseumirotte

Viimsi Artiumis selgusid täna, 19. jaanuaril 2022. aasta parimad muuseumiteod. Eesti muuseumide aastaauhindade galal jagati Muuseumirotte 10 kategoorias. Lisaks panid eriauhinnad välja nii Eesti Muuseumiühing kui ka EASi ja Kredexi ühendasutuse turismiosakond.

19.01.2023

Muuseumirottide võitjad selguvad täna õhtul

Täna, 19. jaanuaril toimub Viimsis Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja auhinnatseremoonia. Viimsi Artiumis peetaval konverentsil tutvustavad nominendid möödunud aasta parimaid projekte. Võitjad kuulutatakse välja kell 19.00 algaval auhinnagalal.