Sa oled siin

Muuseumide kiirendi toetused on jagatud

Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel

Muinsuskaitseameti „Muuseumide kiirendi“ taotlusvoorust saab sel aastal toetust 16 avalikkusele suunatud projekti. Toetust saavad mitmed püsi- ja ajutised näitused, aga ka teised avalikkusele suunatud teenused, mis avavad külastajale muuseumide õuealasid, tegelevad liitreaalsusega, ligipääsetavuse suurendamisega või loovad strateegiat tulevikuprojekti tarvis.

„Muuseumikülastajatel on põhjust kiirendi vooru tulemuste üle rõõmustada, lähiajal on sündimas mitmeid väga põnevaid projekte. Sellel aastal laekus meile palju tugevaid taotlusi ja on väga kahju, et nii mõnigi pikka planeerimist vajav ja muuseumide jaoks kallis püsinäituse projekt jäi seekord joone alla. Paljude projektide jaoks on selline riiklik arenguhüppe toetus oma väljapanekute kaasajastamiseks, edasiseks isemajandamiseks ja külastajate meelitamiseks hädavajalik,“ ütles hindamiskomisjoni juht, Muinsuskaitseameti peadirektori kohusetäitja Linda Lainvoo.

„Mul on väga hea meel, et laia muuseumiülese mõjuga programm on tekitanud palju huvi. Selleaastased taotlused varieerusid küll nii taotletavate mahtude, sisuliste teemade kui ka ettevalmistuse põhjalikkuse poolest ent kahtlemata näitasid tervikuna kuivõrd suure südamega ja mitmekesist tööd Eesti muuseumides tehakse. Palju olulisi projekte saab juba sel aastal vajalikku arengutuge ning ka järgmise taotlusvooru kvaliteet tõotab tulla kõrge,“ sõnas hindamiskomisjoni liige, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhatuse liige Siim Randoja.

Toetuse eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad. Taotlusvoor annab muuseumidele seemneraha, mille abil likvideerida mõni kitsaskoht, parendada olemasolevat teenust või arendada välja täiesti uus teenus. Voorust saavad toetust ka suuremad ja väiksemad püsinäituste projektid, mis on muuseumide jaoks suure kuluga.

Tänavu laekus 46 taotlust ja taotluste kogusumma oli 2 971 505 eurot. Toetust sai 16 muuseumide projekti kogusummas 756 600 eurot. Toetusi hindas seitsmeliikmeline ekspertidest koosnev komisjon.

Taotlusvooru kohta saab lisainfot siit. Taotlusvooru tulemustega saab tutvuda siin (PDF).

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2023

Muinsuskaitseamet tähistab sünnipäeva, ootame 1. oktoobril külla!

1. oktoobril 1993. aastal alustas iseseisvuse taastanud Eestis tegevust Muinsuskaitseamet. Tänavu möödub sellest 30 aastat. Kutsume kõiki pärandisõpru sellel puhul endale külla, koos Muinsuskaitseameti sünnipäeva tähistama. Pühapäeval, 1. oktoobril kell 11-16 on avatud Muinsuskaitseameti Tallinna kontori (Pikk 2) uksed ning osaleda saab mitmetes põnevates tegemistes. 

20.09.2023

Konkurss arheoloogianõuniku ametikohale

Otsime oma kollektiivi arheoloogianõunikku. Tegu osakoormuse ja tähtajalise lepinguga. Kandideerida saab kuni 5. oktoobrini.