Sa oled siin

Muuseumide kiirendi toetused on jagatud

Lustivad lapsed Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitusel

Muinsuskaitseameti „Muuseumide kiirendi“ taotlusvoorust saab sel aastal toetust 16 avalikkusele suunatud projekti. Toetust saavad mitmed püsi- ja ajutised näitused, aga ka teised avalikkusele suunatud teenused, mis avavad külastajale muuseumide õuealasid, tegelevad liitreaalsusega, ligipääsetavuse suurendamisega või loovad strateegiat tulevikuprojekti tarvis.

„Muuseumikülastajatel on põhjust kiirendi vooru tulemuste üle rõõmustada, lähiajal on sündimas mitmeid väga põnevaid projekte. Sellel aastal laekus meile palju tugevaid taotlusi ja on väga kahju, et nii mõnigi pikka planeerimist vajav ja muuseumide jaoks kallis püsinäituse projekt jäi seekord joone alla. Paljude projektide jaoks on selline riiklik arenguhüppe toetus oma väljapanekute kaasajastamiseks, edasiseks isemajandamiseks ja külastajate meelitamiseks hädavajalik,“ ütles hindamiskomisjoni juht, Muinsuskaitseameti peadirektori kohusetäitja Linda Lainvoo.

„Mul on väga hea meel, et laia muuseumiülese mõjuga programm on tekitanud palju huvi. Selleaastased taotlused varieerusid küll nii taotletavate mahtude, sisuliste teemade kui ka ettevalmistuse põhjalikkuse poolest ent kahtlemata näitasid tervikuna kuivõrd suure südamega ja mitmekesist tööd Eesti muuseumides tehakse. Palju olulisi projekte saab juba sel aastal vajalikku arengutuge ning ka järgmise taotlusvooru kvaliteet tõotab tulla kõrge,“ sõnas hindamiskomisjoni liige, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhatuse liige Siim Randoja.

Toetuse eesmärk on pakkuda muuseumidele võimalust teha kiireid arenguhüppeid avalikkusele suunatud tegevustes ja teenustes, mis oleksid pärast käivitamist majanduslikult isetasuvad. Taotlusvoor annab muuseumidele seemneraha, mille abil likvideerida mõni kitsaskoht, parendada olemasolevat teenust või arendada välja täiesti uus teenus. Voorust saavad toetust ka suuremad ja väiksemad püsinäituste projektid, mis on muuseumide jaoks suure kuluga.

Tänavu laekus 46 taotlust ja taotluste kogusumma oli 2 971 505 eurot. Toetust sai 16 muuseumide projekti kogusummas 756 600 eurot. Toetusi hindas seitsmeliikmeline ekspertidest koosnev komisjon.

Taotlusvooru kohta saab lisainfot siit. Taotlusvooru tulemustega saab tutvuda siin (PDF).

Veel uudiseid samal teemal

Rebala muinsuskaitseala
23.03.2023

Algas Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek

Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu on avalikul väljapanekul 23. märtsist - 30. aprillini 2023.

Ootame dokumentidega tutvuma!

31. märtsil toimub Kostivere mõisas infopäev kus Muinsuskaitseamet ja Keskkonnaamet jagavad teavet nii Rebala muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu kui ka maikuust avaneva poollooduslike koosluste hooldamise toetuse taotlusvooru kohta. Registreeruda saab SIIN

08.03.2023

Konkurss Jõgevamaa nõuniku ametikohale

Ootame oma kollektiiviga liituma Jõgevamaa nõunikku. Kandideerida saab kuni 22. märtsini 2023.