Sa oled siin

Muuseumirotid vallutavad kaheks päevaks Kuressaare

Muuseumiroti skulptuuride autor on Tiiu Kirsipuu. Foto Kultuuriministeerium
Muuseumiroti skulptuuride autor on Tiiu Kirsipuu. Foto Kultuuriministeerium

Täna ja homme, 3.- 4. juunil toimub Kuressaares Eesti Muuseumide Aastaauhindade konverents ja auhinnatseremoonia. Kahepäevasel konverentsil tutvustavad nominendid oma projekte. Võitjad selguvad reede pärastlõunal algaval auhinnatseremoonial.

„Pandeemia aasta on muuseumide jaoks olnud väljakutseid esitav, hiljuti avaldatud külastajanumbrid ütlevad, et 2020 aastal külastas muuseume poole vähem inimesi. Seda enam üllatab, et taotlusi konkursile oli sama palju kui eelnevatel aastatel ning tase on endiselt kõrge. Muuseumid on teinud väga tublilt tööd ning hea meel on seda tunnustada,“ ütles Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie.

Eesti muuseumide aastaauhindadega tunnustatakse tublisid muuseumispetsialiste ning väärtustatakse ja tuuakse esile muuseumitöö eri tahke. Konkursile laekus tänavu 96 taotlust. Laekunud ettepanekutest valisid konkursi nominendid välja Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid.

Muuseumiroti auhindu jagatakse kümnes kategoorias: muuseumikogu arendaja, konserveerimistöö, muuseumihariduse edendaja, teadustrükis, teadusüritus, ajutine näitus, püsinäitus, muuseumiarendaja, kogukonna sõber ja eriauhind. Rändauhinnad ehk suured Muuseumirotid antakse välja aasta parima püsinäituse ja parima ajutise näituse eest. Lisaks antakse sel aastal esmakordselt välja Eesti Muuseumiühingu eriauhind Aasta Turundaja ja nagu juba traditsiooniks saanud, paneb kõige külastajasõbralikumale muuseumile oma eriauhinna Rotilõks välja EAS.

Iga kategooria võitjale on  Eesti Kultuurkapitali toel välja pandud rahaline preemia 1300 eurot, mille eesmärk on toetada erialast enesetäiendamist. Kõigile võitjatele kingitakse skulptor Tiiu Kirsipuu loodud pisikesed Muuseumiroti kujud, rändauhinnana jäävad ringlema suured Muuseumirotid näituse ja püsinäituse kategooria võitjale.

Konverents algab Kuressaare kultuurikeskuses mõlemal päeval kell 11.00. Auhinnatseremoonia algab 4. juunil kell 15.00. COVID-19 olukorda arvestades toimub sündmus tänavu piiratud mahus ja kohapeal on ainult piiratud hulgas nominente ja korraldajaid. Ülekannet saab jälgida Muinsuskaitseameti YouTube lehel. Sündmusest teeb veebiülekande ka Postimees.

Vaata lisaks:

Nominentide nimekiri (PDF)
Ürituse kava (PDF)
Eesti Muuseumide Aastaauhindade Facebooki leht, kust leiab nominentide lähemad tutvustused
 

Lisainfo

Eve Rand
kommunikatsiooninõunik
Muinsuskaitseamet
56 494 632

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.