Sa oled siin

Muuseumirottide võitjad selguvad täna õhtul

Täna, 19. jaanuaril toimub Viimsis Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja auhinnatseremoonia. Viimsi Artiumis peetaval konverentsil tutvustavad nominendid möödunud aasta parimaid projekte. Võitjad kuulutatakse välja kell 19.00 algaval auhinnagalal.

2004. aastast toimuv Muuseumide aastaauhindade jagamine on muuseumirahva pidupäev, kus tunnustatakse tublisid muuseumispetsialiste ja tuuakse esile muuseumitöö eri tahke. Tänavust sündmust korraldavad Eesti sõjamuuseum ja Rannarahva muuseum.

„Muuseumid on ärevatel aegadel justkui pidepunktid, mis annavad suure panuse sellesse, et meel püsiks ärgas ja rahulik. Ebakindlal ajal vajame me selliseid pidepunkte rohkem kui kunagi varem - mäluasutusi, mis aitavad meil läbi näituste, trükiste ja arendustegevuste hoida jalad maas, mäletada ja mõista, kust me tuleme ja mõtestada, kuhu teel oleme,” ütles Muinsuskaitseameti peadirektori kohusetäitja Mirjam Rääbis.

Muuseumide aastaauhindade tänavusele konkursile esitati 70 taotlust. Laekunud ettepanekutest valisid nominendid välja Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid.

Muuseumiroti auhindu jagatakse kümnes kategoorias: muuseumikogu arendaja, konserveerimistöö, muuseumihariduse edendaja, teadustrükis, teadusüritus, ajutine näitus, püsinäitus, muuseumiarendaja, kogukonna sõber ja eriauhind. Aasta turundaja eriauhinna paneb välja Eesti Muuseumiühing ja kõige külastajasõbralikuma eriauhinna Rotilõks annab ka sellel aastal omalt poolt välja EASi ja Kredexi ühendasutuse turismiosakond.

Iga kategooria võitjale on Eesti Kultuurkapitali toel välja pandud rahaline preemia 1300 eurot, mille eesmärk on toetada erialast enesetäiendamist. Kõigile võitjatele kingitakse skulptor Tiiu Kirsipuu loodud pisikesed Muuseumiroti kujud, rändauhinnana jäävad ringlema suured Muuseumirotid näituse ja püsinäituse kategooria võitjale.

Viimsi Artiumis toimuv konverents algab kell 11.00 ning samas kohas toimuva auhinnagala algusajaks on 19.00. Auhinnad annab laureaatidele üle kultuuriminister Piret Hartman.

Sündmust on võimalik jälgida ERRi ja Muinsuskaitseameti YouTube kanali vahendusel. Konverentsi saab jälgida siit ja õhtust galat siit.

Vaata lisaks:

Nominentide nimekiri
Ürituse kava (PDF)
Eesti muuseumide aastaauhindade Facebooki leht


 

Lisainfo

Eve Rand
Muinsuskaitseameti kommunikatsiooninõunik
eve.rand@muinsuskaitseamet.ee
56494632
 

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2023

Muinsuskaitseamet tähistab sünnipäeva, ootame 1. oktoobril külla!

1. oktoobril 1993. aastal alustas iseseisvuse taastanud Eestis tegevust Muinsuskaitseamet. Tänavu möödub sellest 30 aastat. Kutsume kõiki pärandisõpru sellel puhul endale külla, koos Muinsuskaitseameti sünnipäeva tähistama. Pühapäeval, 1. oktoobril kell 11-16 on avatud Muinsuskaitseameti Tallinna kontori (Pikk 2) uksed ning osaleda saab mitmetes põnevates tegemistes. 

20.09.2023

Konkurss arheoloogianõuniku ametikohale

Otsime oma kollektiivi arheoloogianõunikku. Tegu osakoormuse ja tähtajalise lepinguga. Kandideerida saab kuni 5. oktoobrini.