Sa oled siin

Ootame arvamusi Paides asuva asulakoha arheoloogiamälestiseks tunnistamise kohta

Paide linn 1683. aasta S. Waxelbergi kaardil. Näha on linnust ja vallikraavi, lisaks linna tänavate võrgustikku, mis on suuresti tänapäevani säilinud. EAA.5393.1.9 
Paide linn 1683. aasta S. Waxelbergi kaardil. Näha on linnust ja vallikraavi, lisaks linna tänavate võrgustikku, mis on suuresti tänapäevani säilinud. EAA.5393.1.9 

Muinsuskaitseamet menetleb Paide linna idaosas asuva asulakoha arheoloogiamälestiseks tunnistamist.

Muinsuskaitseseaduse § 17 lõike 1 kohaselt ootame arvamusi ja vastuväited mälestiseks tunnistamise ja sellele kaitsevööndi määramise kohta kirjalikult hiljemalt 3. juuniks 2022 e-posti aadressile info@muinsuskaitseamet.ee või postiaadressile Pikk tn 2, Tallinn 10123.

Muinsuskaitseamet kaalub laekunud arvamusi ja vastuväiteid ning vajadusel täiendab eelnõud või kui selguvad asjaolud, mille tõttu mälestiseks tunnistamine ei ole põhjendatud, lõpetab menetluse. Kui eelnõud muudetakse oluliselt, saadab amet selle uuesti tutvumiseks. Vastasel juhul edastab amet mälestiseks tunnistamise ettepaneku koos õigusakti eelnõuga kultuuriministrile otsuse tegemiseks orienteeruvalt juulis 2022.

Eelnõu ja selle lisadega on võimalik tutvuda siin (PDF).

Lisainfot leiate Muinsuskaitseameti kodulehelt.

Lisainfo

Liivi Varul
Muinsuskaitseameti arheoloogia nõunik
53026912
liivi.varul@muinsuskaitseamet.ee
 
Maarja Tomps
Muinsuskaitseameti Järvamaa nõunik
maarja.tomps@muinsuskaitseamet.ee
53401647

Veel uudiseid samal teemal

03.05.2022

Jätkub Muinsuskaitseameti ja Norra Kultuuripärandiameti koolitusprogramm “Elavad vanalinnad”

Projekti “Ajalooliste linnasüdamete elavdamine kultuuripärandi kaudu” raames toimumub selle aasta kevadel kohalikele omavalitsustele, pärandi- ja ruumi valdkonna ekspertidele ja huvilistele suunatud koolitusprogramm “Elavad vanalinnad”. Kolm, erinevates linnades toimuvat koolituspäeva avavad vanalinnade väljakutseid ja võimalusi urbanistlikust skaalast hoone ja detailideni. Koolituspäeva toimuvad Viljandis, Haapsalus ja Võrus.

26.04.2022

26. aprillil toimuv seminar keskendub kultuuriväärtuste kaitsele kriisiolukorras

Teisipäeval 26. aprillil toimub Muinsuskaitseameti, Kultuuriministeeriumi, UNESCO ERK ja Kaitseministeeriumi koostöös seminar „Kultuuriväärtuste kaitse kriisiolukorras.“ Seminari peaeesmärk on olukorras, kus sõjalistes konfliktides meelega rünnatakse vastaspoole kultuuriväärtusi, tuua omavahel kokku nii militaar kui ka kultuuripärandi valdkond. Seminari üheks peakõnelejaks on Siniste Kilpide president professor Peter Stone.