Sa oled siin

Paide kaitsekord on avalikul väljapanekul

Paide kaitsekorra kaitsekategooriate ettepanekute kaart. 
Paide kaitsekorra kaitsekategooriate ettepanekute kaart. 

Algas Paide muinsuskaitseala kaitsekorra avalik väljapanek. Eelnõuga on võimalik tutvuda ja arvamusi esitada kuni 4. detsembrini. Eelnõu on kättesaadav meie kodulehel muinsuskaitseamet.ee/paidekaitsekord või eelneval kokkuleppel ameti Paide kontoris (Rüütli 25).

Kehtiv Paide vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus kehtestati 31. juulil 2005. aastal. 2019. aasta 1. maist kehtima hakanud uue muinsuskaitseseaduse alusel on Muinsuskaitseamet koostamas uusi kaitsekordasid kõigile 12 muinsuskaitsealale.


Paide muinsuskaitseala kaitsekorra eelnõu täpsustab ala nimetust, eesmärke ning muinsuskaitseala ja selle kaitsevööndi piire. Eelnõus on loetletud ala väärtused ning nende hoidmise põhimõtted. Uuendusena on hooned jagatud kaitsekategooriatesse, millest lähtuvad nõuded ja leevendused. Muudatused võimaldavad kohaldada muinsuskaitsealal kehtivaid nõudeid paindlikumalt.


Eelnõu avaliku väljapaneku jooksul, 4. novembrist kuni 4. detsembrini 2022 on kõigil võimalik esitada selle kohta arvamusi ja vastuväiteid kirjalikult, saates need Muinsuskaitseametile e-posti teel info@muinsuskaitseamet.ee või aadressil Pikk tn 2, 10123, Tallinn. 

 

Kaitsekorra eelnõu avatud arutelu toimub 13. jaanuaril 2023 kell 16.00 Paide raekoja (Keskväljak 14) II korruse Purfeldti saalis.


Infot Paide muinsuskaitseala kaitsekorra koostamise kohta saab Muinsuskaitseameti veebilehelt muinsuskaitseamet.ee/paidekaitsekord

Lisainfo

Maarja Tomps
Järvamaa nõunik
53401647
maarja.tomps@muinsuskaitseamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Pärnu linnakindlustused 17. sajandi lõpul – 18. sajandi alguses
25.11.2022

Toimub Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamine

Muinsuskaitseamet algatas Pärnu linnakindlustuste piiride ja andmete korrastamise menetluse.

Ootame eelnõule tagasisidet kuni 30. detsembrini 2022.

15.11.2022

Konkurss õigusosakonna juhataja ametikohale

Muinsuskaitseamet on riigiamet, mis esindab parimal võimalikul viisil avalikku huvi Eesti kultuuripärandi hoidmisel, arendamisel ja kaitsel. Meie missioon on hoolitseda Eesti kultuuripärandi väärtuslikuma osa säilimise ja arendamise eest, inspireerida inimesi osa saama mitmekesisest ja rikkalikust kultuuripärandist.