Sa oled siin

Paides saab uudistada uue kaitsekorra koostamist tutvustavat näitust

Näitus Paides. Foto Karen Klandorf
Näitus Paides. Foto Karen Klandorf

Paide vanalinnas, kohe kiriku ees on avatud Paide vanalinna muinsuskaitseala uue kaitsekorra koostamist tutvustav näitus, mis annab ülevaate seni tehtud töödest ja läbi viidud uuringutest. Mis teeb Paidest Paide? Millised on hoonete kaitsekategooriate ja muinsuskaitseala piiri ettepanekud ning mida näitas Paide ajalooliste kinnistute kaardianalüüs? 


Näitus on osa Paides toimuvast üritusest Ruumieksperiment PaideWay ja jääb avatuks kuni 16. augustini. 4. augustil algusega kell 18.00 toimub Paide keskväljakul seni tehtud töid ja uuringuid tutvustav üritus.

Ootame osalema!


Paide kaitsekorra koostamine veel kestab, sügisel on tulemas kaitsekorra avalik väljapanek, kuid kõik arvamused ja ettepanekud on teretulnud kogu protsessi vältel. Vaata ka https://www.muinsuskaitseamet.ee/paidekaitsekord

Näitust saab vaadata ka siit.

Veel uudiseid samal teemal

23.07.2021

Tule konverentsile "ELAVAD VANALINNAD. Kultuuripärand ja kestlikud linnasüdamed"

27. - 28. augustini 2021 toimub Lihula Kultuurimajas Muinsuskaitseameti ning Norra Kultuuripärandiameti koostööprojekti „Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu“ konverents "ELAVAD VANALINNAD. Kultuuripärand ja kestlikud linnasüdamed".

Registreerumine on avatud ja registreeruda saab siin. Täpse ajakava teeme teatavaks augustis.

Foto pärineb raamatust "Eesti linnaehituse ajalugu" Eesti Kunstiakadeemia 2020
22.07.2021

Paide linna kesk- ja varauusaegne asulakoht võeti ajutise kaitse alla

Muinsuskaitseamet võttis Paide linnas asulakohana ajutise kaitse alla Paide kesk- ja varauusaegse hoonestusala, mille arheoloogilise kultuurkihi säilimine on viimastel aastatel hoogustunud ehitustegevuse käigus järjest enam ohtu sattunud.