Sa oled siin

Paides saab uudistada uue kaitsekorra koostamist tutvustavat näitust

Näitus Paides. Foto Karen Klandorf
Näitus Paides. Foto Karen Klandorf

Paide vanalinnas, kohe kiriku ees on avatud Paide vanalinna muinsuskaitseala uue kaitsekorra koostamist tutvustav näitus, mis annab ülevaate seni tehtud töödest ja läbi viidud uuringutest. Mis teeb Paidest Paide? Millised on hoonete kaitsekategooriate ja muinsuskaitseala piiri ettepanekud ning mida näitas Paide ajalooliste kinnistute kaardianalüüs? 


Näitus on osa Paides toimuvast üritusest Ruumieksperiment PaideWay ja jääb avatuks kuni 16. augustini. 4. augustil algusega kell 18.00 toimub Paide keskväljakul seni tehtud töid ja uuringuid tutvustav üritus.

Ootame osalema!


Paide kaitsekorra koostamine veel kestab, sügisel on tulemas kaitsekorra avalik väljapanek, kuid kõik arvamused ja ettepanekud on teretulnud kogu protsessi vältel. Vaata ka https://www.muinsuskaitseamet.ee/paidekaitsekord

Näitust saab vaadata ka siit.

Veel uudiseid samal teemal

Lepo Mikko pannoo Teaduste Akadeemia raamatukogu fuajees, 1964. Foto: Martin Siplane
14.09.2021

Muinsuskaitsepäevadel sai peidus pärandiga tutvuda rohkem kui 70 sündmusel üle Eesti

9.-12. septembril toimunud muinsuskaitsepäevadel sai osaleda erinevatel loengutel, talgutel, ekskursioonidel, töötubades ja avatud uste päevadel. Lisaks valmis tänavusteks pärandipäevadeks näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist, millega saab tutvust teha ka praegu.

Monument "Energia" Narvas, autor Riho Kuld
09.09.2021

Täna algavad muinsuskaitsepäevad toovad pärandi peidust välja

9.-12. septembril toimuvatel muinsuskaitsepäevadel “Peidus pärand” saab erinevate pärandobjektidega tutvuda rohkem kui 70 sündmuse raames üle Eesti. Lisaks loengutele, ekskursioonidele ja töötubadele valmis tänavusteks pärandipäevadeks ka näitus nõukogude monumentaal-dekoratiivkunstist.